sob., 23 paź 2021

Yamaha XJR1300 zniknie z europejskich salonów? Unijni urzędnicy szykują nowe przepisy

-

Unijne wariactwo ekologiczne może posłać w niebyt ikony motocyklowej historii. Dwa modele Yamahy: XJR1300 i SR400 mogą zniknąć z europejskiej oferty ze względu na zaplanowaną przez urzędników normę Euro4 dla motocykli.

Unijni urzędnicy twardo walczą z mitycznym „globalnym ociepleniem” przy pomocy środków tyleż absurdalnych co nieskutecznych. Za jeden z najgroźniejszych czynników powodujących topnienie lodowców i wymieranie jednego z gatunków chrząszcza uznali silniki motocyklowe.Norma Euro4, nie wdając się w mało istotne szczegóły, oznacza dla producentów konieczność spełnienia koszmarnie wyśrubowanych norm czystości spalin. Wiele silników pamiętających jeszcze czasy gdy ekologia nie liczyła się w motoryzacji, nie da rady pozytywnie przejść ekoterrorystycznej weryfikacji.

Na pierwszy ogień pójdą dwa niezmiernie popularne, niemal kultowe modele Yamahy: XJR1300 i SR400. Producent mógłby wprawdzie wprowadzić odpowiednie zmiany w silnikach, jednak taka operacja, ze względu na ogromne koszty, jest bardzo mało prawdopodobna.

Najpewniej modele te zostaną wycofane z europejskiej oferty; pojawią się za to na rynkach, gdzie wymagania dotyczące emisji spalin są na zdroworozsądkowym poziomie. Norma Euro4 dla motocykli wchodzi w życie 1 stycznia przyszłego roku, więc jeśli planujesz zakup Yamahy XJR1300 lub SR400 radzimy mocno się pospieszyć.


Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.


4 KOMENTARZE

  1. Dotyczy to maszyn homologowanych po wprowadzeniu ustawy, czyli do wejścia nowej wersji XJR-y nie ma się czym martwić.

    Później wprowadzą wykastrowany silnik, a model dalej będzie brandowany jako XJR.

  2. Zaraz wszyscy będziemy jeździć na czajnikach i zapomnimy o olejakach. Przez przepisy jakiś buraków którzy i tak jeżdżą Passerati W TDI-ku na pompowtrysku.

  3. Nie no, to jakiś ku*wa matrix jest. Pchają zatrute rtęcią żarówki „energooszczędne” na rynek, olewają przekręty volkswagena, a motocykle, które powodują jakiś ułamek procenta zanieczyszczeń będą ścigać. Rozp… tych półmózgów, trzymajcie mnie bo nie wyczymię!!!

  4. …w UE to głównie Niemcy dyktują warunki, choć wziąwszy ostatni przykład volkswagena( i nie tylko) sami nie zawsze są w porządku,- każdy pretekst jest dobry by wykosić konkurencje bo o to wyłącznie chodzi i nie jest to odosobniony przypadek … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Benelli TRK702 i TRK702X praktycznie potwierdzone – większe motocykle adventure wyposażone będą w zupełnie nową jednostkę

Benelli wprowadzając model TRK502X trafiło w dziesiątkę. Motocykl fantastycznie sprzedaje się przede wszystkim we Włoszech, ale również w całej Europie. Włosko-chiński producent złożył właśnie...

SCHUBERTH E1 – kask jakich mało [test, opinia]

Wybór odpowiedniego kasku dopasowanego do naszych potrzeb to złożona kwestia. Większość z nas ograniczają finanse, ale zaraz za nimi stoją takie cechy jak wygląd,...

Zakaz wjazdu pojazdów spalinowych na słowacką stronę Tatr – rząd ma już plany i podał planowaną datę wprowadzenia zmian

Tatry, zarówno te po polskiej, jak i po słowackiej stronie, słyną nie tylko z pięknych gór, ale także malowniczych tras, które uwielbiane są przez...

Kask otwarty nie tylko do miasta – test Schubert M1 PRO

Lubię kaski otwarte. Choć zapewniają niższy poziom bezpieczeństwa, niż integralne i szczękowe, to jednak w letnie, upalne dni pozwalają jeździć bardziej komfortowo, dają lepszą...

Stworzono pierwszy prototyp księżycowego motocykla o nazwie Tardigarde

Prototyp dwukołowego motocykla księżycowego o nazwie Tardigrade właśnie zaprezentowany został przez niemiecką firmę Hookie. Będzie on przede wszystkim lżejszy od księżycowego buggy, co ma...