Reklama

Azja oferuje podróżującym prawdziwą egzotykę, najpiękniejsze, rajskie plaże i rzadko spotykaną na innych kontynentach paletę bar i smaków. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem wśród wczasowiczów cieszy się Tajlandia. Ten malowniczy kraj przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata, którzy wybierają ten kierunek m.in. ze względu na różnorodność tego obszaru. Tajlandię można odwiedzić właściwe o każdej porze roku, a atrakcji dla turystów jest tutaj zawsze pod dostatkiem. Znajdzie się coś dla miłośników spokoju i błogiego wypoczynku, jak również dla tych bardziej aktywnych, lubiących poznawać nowe obyczaje i kultury. Jakie konkretne atrakcje może zaoferować wczasowiczom ten kraj?

Mieszanka egzotyki, nowoczesność oplatająca historyczne budowle, czyli miasto legenda – Bangkok

Będąc w Tajlandii, nie można pod żadnym pozorem ominąć Bangkok, stolicę i jednocześnie największe miasto tego kraju. Miejsce to słynie z najpiękniejszych świątyń świata, efektownie zdobione stanowią perłę klasycznej sztuki oraz architektury syjamskiej. Wśród tych monumentalnych i zarazem bardzo okazyjnych budowli można doszukać się bardziej nowoczesnych budynków, co jeszcze bardziej podkreśla kontrastowość tego miasta. Marmurowe pałace, dwory oraz perełki najnowszych trendów architektonicznych są niczym wizytówka tego miejsca. Przechadzając się po tętniących życiem zarówno w dzień i w nocy uliczkach, można poczuć aromat tutejszej kuchni, zbliżyć się do kultury tego narodu czy zakupić egzotyczne pamiątki. Miasto ma swoją wyjątkową duszę. Wśród ulicznych straganów, na których można dostać m.in. świeże owoce, czy inne przysmaki, przebiegają trasy prowadzące do modernistycznych centrów handlowych. W mieście nie brakuje również luksusowych hoteli, które tylko czekają na tłumy wymagających turystów. Każda dzielnica tego miasta ma swoją specyfikę i urok, warto więc poświęcić trochę czasu na wędrówki ulicami Bangkoku.

Niepowtarzalne zakupy na wodzie

Zamiast zwykłego placu targowego rzeka, a zamiast straganów łódki – tak najprościej opisać pływający rynek, czyli Floating Market. Towar sprzedawany jest na długich łódkach, swobodnie dryfujących na wodzach kanału. Asortyment jak na takie warunki jest naprawdę zadziwiający. Sprzedawcy w charakterystycznych słomkowych kapeluszach oferują produkty spożywcze np. świeże owoce czy ryby, jak również dania kuchni tajskiej, a oprócz tego można także znaleźć wyjątkowe okazy rękodzieła. Panująca tu atmosfera jest ciężka do opasania w słowach, warto samemu zawitać do tej magicznej krainy.

Mroczne historie z Mostu na Rzece Kwai

Z Floating Market najlepiej wyruszyć w kierunku rzeki Kwai, na której zbudowano legendarny most. Historia tego miejsca jest niestety związana ze śmiercią tysiaków jeńców wojennych zwerbowanych do budowania odcinka kolei birmańskiej. Jest to okazja do zobaczenia słynnego mostu, ale również do odwiedzenia interaktywnego Centrum Kolei Birmańskiej. Z tego miejsca można bardzo łatwo dotrzeć do pobliskich wiosek, dzięki czemu istnieje możliwość poznania lokalnej społeczności ich codziennego życia, tradycji, obyczajów. Czasem warto zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje oferowane przez biura podróży organizujące wypoczynek w tym rejonie. Dla przykładu Planet Escape proponuje obcowanie z prawdziwą tradycję buddyjską, czyli ofiarowanie pokarmu mnichom w świątyni. Przy okazji można odwiedzić pobliskie wioski i mieszkających tam Tajów, a następnie można skusić się nawet na przejazd przez dżunglę na grzbiecie słonia. Skoro już o przejażdżkach mowa nieodłączną atrakcją tego regionu jest przejazd pociągiem historyczną „Trasą Śmierci”.

Prawdziwy raj na ziemi, czyli plaża Railey oraz wyspa Koh Phi Phi

Miejscowość Krabi słynie z jednej z najpiękniejszych plaż na świecie. Śnieżnobiały piasek i turkusowa, przejrzysta woda. W pobliżu zlokalizowano wiele luksusowych hoteli z myślą o jak najlepszym standardzie wypoczynku przybywających tutaj wczasowiczów. W okół nie brakuje zieleni, która sprawia, że turyści czuja się jakby mieszkali w dżungli. Z kolei wyspa Koh Phi Phi to jednocześnie dzikość, egzotyka, ale również harmonia, spokój i miejsce idealne do wypoczynku. Piękne, malownicze widoki powodują, że turyści, którzy zapuszczą się w taką głuszę, wcale nie chcą nawet myśleć o powrocie do zgiełku codzienności.

Tajlandia to przede wszystkim różnorodność pod każdym względem, nie tylko kulturowym czy architektonicznym, ale również dotyczy to walorów krajobrazowych. Kraj oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych dlatego, zanim zdecydujemy się na podróż w te rejony, zastanówmy się, co jest najbardziej warte zobaczenia. Czasem warto rozważyć możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych pakietów wakacyjnych oferowanych w biurach podróży jak np. w przypadku Planet Escape. Całość zaplanowanej przez specjalistów podróży zdecydowanie usprawni zapoznanie się z najlepszymi atrakcjami takiego miejsca.

Wakacje w Bangkoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.