Harley-Davidson oficjalnie zaprezentował nowy Street Rod. W porównaniu do poprzednika ma bardziej agresywną sylwetkę, znacznie lepsze osiągi oraz ciekawszą – naszym zdaniem – stylistykę.

Silnik High OutputRevolution X 750 zapewnia wyższy moment obrotowy w średnim zakresie obrotów, a ponadto wkręca się na wyższe obroty. Ostra geometria podwozia i agresywna pozycja do jazdy wskazuje, że ma to być motocykl typowo miejski. Inżynierowie z Milwaukee udoskonalili również zawieszenie, hamulce i koła.

Motocykl Street Rod będzie dostępny w trzech opcjach lakieru:
• Vivid Black (po ludzku – błyszczący czarny)
• Charcoal Denim (matowy ciemnoszary)
• Olive Gold (coś pomiędzy khaki a żółtym).

Nowy Street Rod – film promocyjny

Dane techniczne

Street Rod wyposażony jest w chłodzony cieczą silnik OHC 8V 60° V-Twin High OutputRevolution X 750, który dostarcza 18% więcej mocy oraz zapewnia o 8% wyższy moment obrotowy w porównaniu do motocykla Street 750 – maksymalną moc uzyskuje przy 8750 obr/min, natomiast najwyższy moment obrotowy – przy 4000 obr/min.

Silnik zaprojektowano, tak aby dostarczał dużo mocy w zakresie od 4000 do 5000 obr/min. Ta wysoka wydajność w średnim zakresie obrotów sprawdzi się z pewnością podczas jazdy po mieście.

Silnik ma wydajniejszy układ dolotowy i nową podwójną przepustnicę o średnicy 42 mm, nowe czterozaworowe głowice, wałki rozrządu o wysokim wzniosie oraz wysokowydajny wydech-wszystko. Ma to poprawić przepływ powietrza i osiągi.

Stopień sprężania został zwiększony z 11,0:1 do 12,0:1, a liczba maksymalnych obrotów – a z 8000 do 9000 obr./min.

Sylwetka

Zdaniem inżynierów H-D, ostra geometria, nowe zawieszenie i hamulce przekładają się na lepsze właściwości jezdne.

Motocykl posiada 43 mm odwrócony widelec (USD) zamocowany w lekkiej, aluminiowej półce. Kąt nachylenia widelca został zmniejszony z 32° do 27°, aby zwiększyć precyzję układu kierowniczego.

Nowe tylne amortyzatory są wyposażone w zewnętrzny zbiornik, dzięki czemu pojemność oleju jest większa, nie wpływając na efektywność tłumienia. Zakres ruchu został zwiększony o 31% do 117 mm.

Wahacz, który wyglądem dorównuje osiągom jest nieco dłuższy, aby pasował do dłuższych amortyzatorów.

Nowy kształt siodła ma za zadanie utrzymać kierowcę na miejscu. Wysokość siodła została podwyższona do 765 mm, aby poprawić widoczność.

Motocykl Street Rod jest wyposażony w nowe, kute dźwignie hamulca i biegów oraz centralnie montowane aluminiowe podnóżki. maja one ułatwić prowadzenie i pozwolić kierowcy na oparcie nóg o podłoże podczas postoju.

Kąty wychylenia motocykla, które w poprzednim modelu wynosiły 28,5° z prawej i lewej strony zostały zwiększone do 37,3° z prawej strony i do 40,2° z lewej, aby zaspokoić potrzeby miłośników ostrzejszej jazdy.

Płaska kierownica w stylu drag pozwala kierowcy przyjąć bardziej agresywną pozycję. Nowe lusterka wsteczne mocowane do końców kierownicy można zamontować nad manetkami lub pod nimi.

Nowa konstrukcja, która oczekuje na opatentowanie,daje możliwość ich złożenia do pozycji, która nie przeszkadza dłoniom kierowcy.

Motocykl Street Rod posiada 17-calowe czarne koła odlewane z aluminium z siedmioma rozdzielającymi się ramionami i nowe opony radialne Michelin Scorcher 21 120/70 R17V z przodu i 160/60 R17V z tyłu.

Dwa dwutłoczkowe zaciski oraz dwie 300 mm tarcze przedniego hamulca z układem ABS zapewniają dużą i kontrolowaną siłę hamowania. Inteligentny system zabezpieczający Harley-Davidson jest standardowym wyposażeniem.

Motocykl na miasto

“Miejski” i agresywny jest również styl video promocyjnego oraz serii zdjęć reklamowych. Reklama video ma nas przekonać, że nowy Street Rod to motocykl typowo miejski, ale z pazurem. Doskonale widać, do jakiej grupy docelowej ma ta reklama trafić: jej adresatem sa młodzi, zamożni mężczyźni z amerykańskiej klasy średniej.

Do nas nie przemawia jeden szczegół tej telewizyjnej reklamy: nie rozumiemy dlaczego kierowca założył biały szczękowiec. Do całego wizerunku tego modelu pasuje on jak kawior do ruskich pierogów.

 

Harley-Davidson-StreetRod 2017 – zdjęcia

Nie wybrano galeria lub galeria została usuniętaZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.