Komisja Europejska szykuje “Pakiet Motocyklowy”, który ureguluje tę ważną dla nas część życia. Wśród zmian szykowanych w Brukseli znajdą się parytety płci, zakaz przewożenia pasażera i ograniczenia prędkości.

Najważniejszą zmianą, jaka czeka nas w niedalekiej przyszłości będą parytety płci w systemie kształcenia. Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej wśród osób otrzymujących prawo jazdy kategorii “A” musi znaleźć się co najmniej 20% kobiet. Do 2020 roku próg ten ma wynosić 50%.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Oznacza to, że mężczyźni będą musieli poczekać na prawo jazdy dłużej. “Nie dopuszczamy możliwości łagodniejszego traktowania kobiet na egzaminach” – twierdzi prezes Stowarzyszenia Egzaminatorów Motocyklowych Józef Guma. “Takie działanie uznano by za seksizm, a poza tym to niezgodnie z prawem” – dodaje prezes.

Żarty(3)Kolejną zmianą, jaką planują urzędnicy jest wprowadzenie całkowitego zakazu przewożenia pasażerów na motocyklach. Zdaniem Cat Amaran, szefowej Komisji Transportu Jednośladowego UE, takie rozwiązanie ma same plusy: “Jak wynika ze statystyk, motocykle to najbardziej niebezpieczny środek transportu. Musimy ograniczyć straty w ludziach” – twierdzi Amaran. “Poza tym, jeśli ktoś kocha motocykle, niech kupi sobie własny sprzęt – to napędzi koniunkturę w tej branży” – dodaje.

Żarty(2)Ostatnią zmianą, jaka znajdzie się w “Pakiecie Motocyklowym” będzie ograniczenie prędkości motocykli. W terenie zabudowanym jednoślady będą mogły poruszać się maksymalnie 30 km/h, a poza terenem zabudowanym, w tym na autostradach (również niemieckich) maksymalnie 60 km/h. Zdaniem Cat Amaran zmiana ta pozwoli ocalić życie wielu motocyklistów. “Zdajemy sobie sprawę, że ponad 90% motocyklistów nie będzie w stanie znieść tego ograniczenia i porzuci swą pasję – o to właśnie chodzi, motocykle to śmierć” – nie pozostawia złudzeń Amaran.

Żarty(1)Pomysłowi europejskich urzędników przyklasnęli posłowie. Posłanka Twojego Ruchu Anna Grodzka powiedziała: “to dobry pomysł – bo motocykle są od lat kojarzone z rozbuchanym testosteronem. Czas by nabrały nieco więcej kobiecych cech”. Posłowie PiS nie chcieli wypowiadać się publicznie, a Piotr Tomański (PO), prywatnie motocyklista, powiedział, że stanowisko klubu będzie gotowe dziś po południu.

Aktualizacja, 1 kwietnia 23.00

Tekst był oczywiście primaaprilisowym żartem. Dziękujemy za zabawę!

17 KOMENTARZE

  1. Już lepiej niech prostują banany. Do tej pory tolerowałem Annę Grodzką ale jak popiera te bzdety i tą kretynkę Cat Amaran to szybko zmienię zdanie. Po takim ograniczeniu prędkości branża motocyklowa przestanie istnieć. Albo będzie to martwy przepis.

  2. Najgorsze jest to… że gdyby nie 1 kwietnia i taki nius by się pojawił… to w cale nie byłby tak szokujący, wobec tego co wyczyniają barany z Brukseli normalnie.

  3. Tylko 1 kwietnia powoduje, że ten tekst wydaje się niedorzeczny. W innym terminie kompletnie bym się nie zdziwił…w sumie skoro slimak to ryba lądowa :)

  4. haha to oby to był żart bo za przeproszeniem jak ja mam 250kg zrxsem po podkręceniu pieca jeździć 30km/h:)????na luzie pod górkę bym przekraczał tą prędkość:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.