Moto Guzzi V35c “Diabola” to dzieło projektanta Stefano Veniera, który tchnął nowego ducha w zaniedbaną maszynę z lat 80. Skromny włoski chopper otrzymał nowy, elegancki garnitur mistrzowsko skrojony na miarę.

Stefano Venier to pochodzący z Włoch designer, na co dzień projektujący minimalistyczne wnętrza dla wymagających klientów. Od dziecka interesował się jednośladami, a jednym z jego ulubionych zajęć było przywracanie do życia starych motorowerów. Kiedy niedawno otrzymał od mechanika, z którym znał się z dawnych czasów zaniedbanego Moto Guzzi V35c, postanowił przywrócić mu dawną świetność.

[sam id=”11″ codes=”true”]

d2

Zrobił to oczywiście na swój własny, minimalistyczny sposób. Postanowił nawiązać przelotny romans z estetyką cafe racer, biorąc z niej to co najlepsze – czystą formę i niechęć do zbędnych ozdób. Wyeksponował charakterystycznego dla Moto Guzzi poprzecznego V-twina i uczynił z niego centralny punkt, dla którego cała reszta jest dyskretnym, eleganckim tłem.

d3

Oryginalny Moto Guzzi V35c był włoskim odpowiednikiem Hondy Rebel, czyli małym chopperem dla początkujących bikerów. Pochodząca od Stefano Veniera “Diabola” jest jego nowym, mrocznym wcieleniem, które okazało się na tyle udane, że jego twórca pracuje nad kilkoma kolejnymi maszynami w tej estetyce.

d4

d5

d6

d7

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.