Amerykańska armia otrzyma hybrydowy motocykl do zadań specjalnych z napędem na dwa koła i możliwością zasilania różnymi  rodzajami paliwa. Jednoślad produkowany przez firmę BRD jest w tej chwili w fazie testów.

Celem konstruktorów było stworzenie jednośladu dostosowanego do zadań amerykańskich służb specjalnych. Pojazd miał mieć duży zasięg i możliwość bezgłośnego poruszania się. Choć szczegóły konstrukcyjne ze względu na wojskowe zastosowanie motocykla zostały utajnione, wydaje się, że będzie on oparty na modelu BRD RedShift MX (na zdjęciu).

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ciekawostką tego sprzętu będzie napęd elektryczny zasilany silnikiem z zamkniętą komorą spalania. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie niemal każdego paliwa, co w warunkach wojennych jest niezwykle ważne –  pozwala na niemal nieograniczoną mobilność. Innym ważnym elementem będzie napęd na dwa koła będący połączeniem mechanicznej przekładni znanej z Christini oraz elektrycznego silnika montowanego w przednim kole.

Choć konstrukcja pomyślana jest dla zastosowań wojskowych, kilka firm wyraziło zainteresowanie wykorzystaniem pomysłu w motocyklu cywilnym. Czekamy niecierpliwie.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.