Speed Twin – tak nazywać się będzie mniejsza wersja Triumpha Thruxtona. Brytyjska firma złożyła właśnie dokumenty patentowe, konieczne dla zastrzeżenia tej nazwy.  Nowy model pojawi się w ofercie w przyszłym roku.

Nazwa Speed Twin kojarzy się z modelem Speed Triple – można zatem przypuszczać, że nowy model w rodzinie motocykli retro Triumpha otrzyma sportową stylizację i pełnić będzie funkcję mniejszej wersji Thruxtona. Speed Twin to także nazwa legendarnego modelu produkowanego przez Triumpha w latach 1938-1940 i 1947-1959.Do napędu nowego motocykla posłuży znany z linii Bonneville dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 900 cm3. Stylistyka modelu Speed Twin będzie jednak znacznie mniej inspirowana tradycją niż pozostałe modele retro z oferty producenta.

Należy przypuszczać, że Speed Twin, w podstawowej wersji, oferowany będzie z okrojoną w stosunku do Thruxtona elektroniką. Najprawdopodobniej Triumph zaproponuje nabywcom także szereg opcji dodatkowych, które pozwolą dostosować motocykl do własnych preferencji.

Jak dotąd nieznana jest choćby orientacyjna cena nowego modelu.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.