Pierwsze zdjęcia Yamahy MT-07 Tenere pojawiły się na jednym z brytyjskich portali. Choć testowa maszyna jest w mocno zdekompletowanej formie, wyraźnie nawiązuje do poprzednich generacji małej Teresy.

Informacje o turystycznej MT-07 Tracer pojawiają się od dłuższego czasu. Do tej pory oczekiwaliśmy czegoś podobnego do MT-09 Tracer, czyli niezłego turystyka z dzielnością terenową typową dla przedstawicieli swojej klasy, czyli “żadnych dziur ani piasku”.Tymczasem na Visordown opublikowano zdjęcie szpiegowskie, które daje nadzieję na nieco bardziej off-roadową wersję MT-07. Testowany we Włoszech motocykl napędzany jest dwucylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 689 cm3 i mocy 75 KM, który zamontowano w przebudowanej ramie stalowej.

Obraz 004Nowe wydają się także widelec upside-down i wahacz. W kołach, jak przystało na off-roadową maszynę, zastosowano szprychy, a przednia obręcz ma wymagane w takim motocyklu 21 cali. Przednie tarcze hamulcowe wydają się nieco mniejsze niż w MT-07.

 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że patrzymy na coś, co wkrótce zastąpi w ofercie Yamahy model XT660Z Ténéré. Trzymamy kciuki, by był to pełnoprawny motocykl wyprawowy z dużym skokiem zawieszenia, wysoką szybą i dedykowanymi osłonami. Kiedy się go spodziewać? Sądząc po zaawansowaniu detali, nieprędko – być może pod koniec roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.