Po wielu godzinach wykładów z zasad ruchu drogowego przyszedł czas na rozwinięcie tematu bezpieczeństwa. Coś czego na drodze zwykle się boimy: co robić jeśli jesteśmy świadkami wypadku? Magda ćwiczy pierwszą pomoc na drodze.

Tak więc dziś mega obowiązkowy program: Pierwsza pomoc. Najpierw trochę podstawowych informacji na temat postępowania z poszkodowanym. Kilka historyjek z praktyki prowadzącego. Niektóre całkiem zabawne choć sytuacje poważne.  Potem pytania kontrolne czy wszyscy zrozumieli. Niby wszyscy już gdzieś słyszeli o tym, ale warto przypomnieć sobie co i jak.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1382032770dsc07334-
Pierwsza pomoc teoretycznie

Kolejny temat czyli część praktyczna. Fantom staje się gwiazdą wykładu. Prezentacja ułożenia w pozycji bezpiecznej na ochotniku. Ochotnik słusznego wzrostu, tak więc sprawa nie jest łatwa. Przedstawienie  RKO – resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie idzie zdecydowanie lepiej.

Po prezentacji chętni mogą spróbować swoich sił w reanimacji fantoma. Ja wymiękam, boję się że nie dam rady. Muszę się zmusić, ale bez publiki. Na koniec powtórka wiedzy potrzebnej na egzaminie.

a1
Pozycja boczna ustalona trening

Choć zasady pierwszej pomocy znane mi są od dawna to historie opowiadane przez prowadzącego i zdjęcia pokazywane podczas wykładu zadziałały na mnie.

Każdy z nas miał pewno nieraz sytuację gdzie ta wiedza była bardzo przydatna, ale często w sytuacjach kryzysowych pojawia się strach i niepewność. Dlatego im więcej wiemy, im nasza wiedza jest pełniejsza tym pewniej możemy poczuć się w sytuacji zagrożenia.

Trening na fantomie

[sam id=”11″ codes=”true”]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here