Stało się! Kawasaki pokazało w Mediolanie H2SX, czyli turystyczną wersję potężnego, doładowanego modelu H2. Motocykl prawdopodobnie zastąpi w ofercie ZZR1400.

O przepięknym Kawasaki H2 pisaliśmy więcej w jego teście, wystarczy powiedzieć, że urzekła nas perfekcja jego wykonania, genialny silnik i poczucie latania myśliwcem ponaddźwiękowym.

Testujący wówczas motocykl Krystian odnalazł w nim żyłkę turysty, jednak do pełni szczęścia brakowało nam wówczas typowo turystycznych akcesoriów. Kawasaki uzupełniło ten brak i H2SX stał się faktem.

H2SX, mimo kufrów, pozostaje supersportowym motocyklem – moc nie została ograniczona, a zatem mamy tutaj do dyspozycji 200 KM czystej mocy, dostępnej dzięki kompresorowi  już od najniższych obrotów.

H2SX dostępny będzie w dwóch kolorach – standardowym czarnym i zielonym, zarezerwowoanym dla wersji SE. W wyposażeniu znajdzie się system antypoślizgowy ABS wyposażony w czujniki bezwładności IMU (Inertial Measurement Unit), dzięki którym możliwe jest bezpieczne hamowanie nawet w zakręcie.

Wiele wskazuje na to, że model H2SX może zastąpić w ofercie hiperturystyka ZZR1400, któremu coraz trudniej będzie walczyć nie tylko z rosnącą konkurencją, ale także ze zwiększającymi się wymaganiami dotyczącymi czystości spalin.

Kawasaki H2 SX – galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.