Podobnych przypadków prezentowaliśmy już kilka. Ten jednak zmroził nam krew w żyłach – biker, który popełnił drobny błąd w łagodnym zakręcie i uderzył w barierę był o krok od runięcia w dół z wysokiego mostu.

Warunki nie były sprzyjające – silny wiatr i niezbyt doświadczony motocyklista na trochę zbyt mocnym jak na własne możliwości sprzęcie. W takich warunkach świeżakowi trudno nie spanikować.

Prawdopodobnie zbyt gwałtowne użycie tylnego hamulca spowodowało lekki highside, który wprawdzie nie wystrzelił bikera z motocykla, ale zaburzył tor jazdy tak skutecznie, że kierowca nie zdołał opanować motocykla i uderzył w barierę mostu.

Kraksa na moście

Niedoświadczony biker może jednak mówić o dużym szczęściu – choć uderzenie wyrzuciło go z motocykla, udało mu się wylądować na asfalcie, a nie za barierą, kilkanaście metrów niżej.

5 KOMENTARZE

  1. …wyglądało mi to raczej na uślizg tylnego koła ,jechał blisko pobocza może jakiś brud ? W każdym razie śmiało może nazwać siebie “w czepku urodzonym” ,- i rzucić na tacę potrójną stawkę…

  2. Brakuje mi po takich filmikach analizy “doświadczonego bikera”, który podpowiedział by jak zareagować, by wyprowadzić moto z takiej sytuacji…

  3. Ewidentna zmiana biegu na niższy. Chyba na za niski, puścił sprzęgło i poślizg. Może jak by go nie wcisnął znów, to by wyprowadził moto, ale to tylko domysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here