Unikalna kolekcja motocykli należącą do Billy Joela została udostępniona zwiedzającym w Oyster Bay w stanie Nowy Jork. Zbiory zgromadzone przez amerykańskiego gwiazdora rocka są pięknym przekrojem przez historię jednośladów XX wieku.

Bycie znanym muzykiem, poza uwielbieniem tłumów, daje jeszcze dostęp do sporej ilości żywej gotówki, która pozwala na realizację wielu kosztownych pasji. I niekoniecznie mowa tu o zamiłowaniu do pięknych pań, bo to akurat potrafi wydrenować kieszeń nawet największego krezusa.

Miłość do motocykli to temat dużo bardziej wdzięczny. Billy Joel, poza stworzeniem wielu światowych hitów, dorobił się też sporej kolekcji pięknych maszyn. Licząca 75 motocykli wystawa, nazwana „Billy Joel’s 20th Century Cycles”, dzięki pasjonatom takim jak słynny piosenkarz wciąż się rozrasta.

Zobaczymy tam pojazdy z całego świata, klasyki włoskie, brytyjskie, niemieckie i oczywiście amerykańskie. Najlepsze, co zdołała stworzyć dwudziestowieczna motoryzacja. Wszystkie zgromadzone maszyny są utrzymywane w stanie ciągłej gotowości do jazdy, chociaż właściciel nie przewiduje próbnych rundek dla zwiedzających.

Kolekcja Billy Joela to modelowy przykład połączenia pasji do muzyki i pięknych motocykli. Naszym zdaniem to najlepsze połączenie na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.