[sam id=”24″ codes=”true”]Kawasaki ujawniło nową wersję popularnego sportowego turystyka Z1000SX. Japończycy nie zdecydowali się wprowadzić w tym modelu żadnych istotnych modyfikacji skupiając się jedynie na nowych wzorach graficznych.
Podobnie jak rok temu nowe Kawasaki będzie zasilane tym samym czterocylindrowym rzędowym silnikiem z mocą maksymalną 142 Nm i momentem 111 Nm. Aby zoptymalizować dawkę mieszanki i zapobiec gwałtownemu wzrostowi mocy zastosowano podwójną przepustnicę.
[sam id=”11″ codes=”true”]
6-biegowa skrzynia współpracuje z wielotarczowym mokrym sprzęgłem. Zaawansowany system kontroli trakcji Kawasaki KTRC z trzema trybami pracy jest oferowany już w wyposażeniu standardowym.
Jak informowaliśmy, wersja Z1000SX będzie w 2015 roku dostępna w trzech malowaniach: tradycyjnym zielono-czarnym, karbonowo-czarnym i czerwono-czarnym.
W Wielkiej Brytanii cena za rok modelowy 2015 wynosi 9 299 funtów (ok. 48 800 zł). Za wersję z ABS trzeba zapłacić 9 699 funtów (ok. 50 900 zł).
[sam id=”11″ codes=”true”]