Grecja kusi swoimi pięknymi krajobrazami, widokiem białych domów na tle granatowych morskich fal, mnóstwem atrakcji i świetną pogodą. A jak zwiedzać Grecję? Najlepiej jachtem! Dzięki temu zobaczycie więcej, a nie musicie nawet mieć uprawnień żeglarskich. Chcecie wiedzieć więcej?

Czarter jachtów Grecja to jeden z ciekawszych pomysłów na wakacje. Wystarczy zebrać załogę, rodzinę czy przyjaciół i wspólnie ruszyć w rejs. Co ważne, nie trzeba mieć żadnych uprawnień, by wynająć jacht. Wystarczy że przy składaniu zamówienia zaznaczy się opcję chęci wynajęcia skipera, czyli profesjonalnego kapitana, który zajmie się pływaniem, a przy okazji podpowie, co warto zobaczyć w okolicy, gdzie zjeść czy w której zatoce zatrzymać się na “plażing”.

Dlaczego jacht, a nie hotel?

Wynajem jachtu w Grecji to sposób na poznanie wysp i wysepek, których w tym kraju mnóstwo. Właśnie dzięki temu rejs będzie niezapomnianą przygodą i będzie dużo ciekawszy, niż spędzenie tygodnia lub dwóch w nawet najbardziej luksusowym hotelu. Wakacje na jachcie dają Ci pełną swobodę wyboru miejsca noclegowego, a do tego sprawią, że poczujesz się na prawdę wolny i szczęśliwy.

Morze możliwości

Grecja słynie ze swojej antycznej historii i bogatej kultury. Lokalne, aromatyczne przysmaki kuchni greckiej rozkochają w sobie każde podniebienie, a mnogość zabytków i pięknych miejsc, takich jak dzikie zatoczki czy jaskinie, ani na chwilę nie pozwolą załodze się nudzić. Ten antyczny kraj co roku przyciąga do siebie wielu żeglarzy z całego świata, nawet z najdalszych zakątków, ponieważ warunki żeglarskie tu panujące są bardzo sprzyjające. Gwarancja udanej pogody, przyjemnego słońca i umiarkowanych podmuchów wiatru stanowi ogromny atut Grecji. Oczywiście owe warunki zmieniają się w zależności od rejonu (a co za tym idzie – dostępu do jednego z czterech mórz) oraz pory roku.

Co ważne, rejs to nie tylko pływanie jachtem po morzu. To także korzystanie z dobrodziejstw okolicznych portów i marin. Na jachcie każdy spędza czas tak, jak lubi: czytając książkę, oglądając film na tablecie, opalając się, ucząc się teorii żeglowania czy studiując lokalne przewodniki. Oprócz tego, rozrywki dla siebie znajdą zarówno miłośnicy starożytnej historii, smakosze kuchni greckiej czy amatorzy adrenaliny i sportów ekstremalnych. Osoby, które na urlopie szukają jedynie pełnego relaksu, chcą naładować baterie na dalszą część roku i chcą robić po prostu… nic, również nie zawiodą się na Grecji. Ogromna ilość malowniczych i cichych zatoczek, pięknych plaż i urokliwych miasteczek podbije serce każdego turysty.

Nabraliście ochoty na wakacje pod żaglami w Grecji? Jeśli tak, wejdźcie na YACHTIC.EU, wybierzcie jacht idealny dla Waszej załogi i skorzystajcie z bezpłatnej rezerwacji!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ