Droga Solna, Włochy/Francja. Przygoda enduro szlakiem dawnych kupców [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Jedna z najpiękniejszych alpejskich przygód enduro – Droga Solna – dostarcza nie tylko adrenaliny. Pozwala zrozumieć jak trudny był fach dawnych kupców, którzy ryzykowali życiem by dostarczyć towary, które dziś uważamy za codzienność.

Szlak transgraniczny z Montesi do Limone Piemonte wytyczył Karol Wielki. 40-kilometrowy odcinek służył handlarzom solą, którzy transportowali cenny ładunek do Turynu. Ze względu na historyczne zastosowanie tej drogi, nazwano ją Drogą Solną (La Via del Sale).

Szutrowa trasa, biegnąca miejscami na wysokości 2000 m n.p.m. od lat cieszy się niesłabnącym uwielbieniem miłośników enduro. W sezonie letnim można tu spotkać wielu poszukiwaczy adrenaliny – zarówno zmotoryzowanych, pieszych, jak i tych na rowerach.

W ostatnich latach Droga Solna była zamknięta z powodu remontu. Dziś, po gruntownej renowacji i zabezpieczeniu trasy, znów można z niej korzystać. Szlak otwarty jest tylko w sezonie letnim (do 30 września) w godzinach 8 do 18, zaś wjazd jest płatny – kierowcy samochodów osobowych zapłacą 15 euro, motocykliści 10 euro.

W ciągu dnia na Drogę Solną wpuszczanych jest maksymalnie 80 samochodów i 140 motocykli. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów silnikowych w każdy poniedziałek i wtorek – to dni przeznaczone dla rowerzystów i pieszych.

Droga Solna – informacje

Długość trasy: 40 km
Nawierzchnia: szuter
Maksymalna wysokość: 2000 m n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: trudny

Droga Solna – mapa

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY