Harley-Davidson produkował… dostawczaki. Tę nieznaną dotąd kartę w historii amerykańskiego producenta ujawniło niedawne odkrycie jedynego bodaj zachowanego egzemplarza dostawczego motocykla H-D.

Przedstawiony egzemplarz Harleya-Davidsona 9G to jedyny znany model motocykla dostawczego producenta z Milwaukee. Pasjonatów upewniły w tej kwestii lata poszukiwań.

Dostawczak Harley-Davidson 9G był pierwszym krokiem amerykańskiego producenta w branże pojazdów użytkowych. Przedstawiony motocykl był jednym z pierwszych 9G wyprodukowanych w roku 1913.

Harley-Davidson 9G (1)

W roku tym wyprodukowano tylko 63 modele “G”, zaś produkcję przerwano dwa lata później. Całkowita liczba wyprodukowanych dostawczaków H-D wyniosła 332 sztuki.

Harley-Davidson 9G (12)

Sprzedawano je w rozmaitych konfiguracjach i cenach od 360 dolarów do 425 dolarów. Ten egzemplarz 9G pełnił początkowo funkcję pojazdu roboczego u dostawcy części elektrycznych dla Harleya-Davidsona.

Harley-Davidson 9G (11)

Został następnie w kiepskim stanie sprzedany w 1920 r. rodzinie obecnego właściciela. Kolejne 40 lat spędził w stodole by doczekać się odkrycia w 1964 roku.

Harley-Davidson 9G (10)

Kolejne 40 lat spędził na drobiazgowej odbudowie. Dziś, w stulecie swego powstania 9G czeka na nowego właściciela.  Harley-Davidson przygotowuje dokument o tym niezwykłym pojeździe.

Harley-Davidson 9G (9)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.