Przekonująca wizualizacja nowego modelu Kawasaki – Versysa 250, pojawiła się na popularnym indonezyjskim blogu. W nadchodzących latach segment wyprawowych małolitrażówek może być dla producentów najważniejszą częścią oferty.

Plotki o planowanych małolitrażowych turystycznych enduro coraz częściej pojawiają się na motocyklowych portalach. Oficjalnie te informacje potwierdził jak dotąd tylko KTM, ale z wiarygodnych źródeł wiemy, że nad podobnymi konstrukcami pracują także Kawasaki i Suzuki.

Hamamatsu do swojej konstrukcji wykorzysta zapewne bardzo udaną konstrukcję modelu Inazuma, która produkowana jest w Chinach. Mały Versys ma być motocyklem globalnym, a zatem niemal na pewno do ramy trafi nowocześniejsza dwucylindrowa jednostka napędowa o pojemności 296 cm3, znana z modelu Z300. Choć wciąż niewiele wiadomo o specyfikacji małego adventure, motocykl niemal na pewno pojawi się w przyszłorocznej ofercie Kawy.

Versys 250-1Wizualizacja umieszczona na tmcblog.com mocno nawiązuje do większego Versysa 650. Podobny jest wydech umieszczony pod silnikiem, przód i głęboko wyprofilowana kanapa. Mniejszą wersję wyposażono jednak w pełniejsze owiewki skrywające mały, dwucylindrowy silnik.

Przyszłoroczna walka na ćwiartki zapowiada się niezwykle emocjonująco. Rozwój nowoczesnych technologii zapewnia małym silnikom odpowiednia dynamikę, a produkcja w krajach azjatyckich pozwala zachować cenę finalnego produktu na akceptowalnym poziomie. Turystyk w stylizacji enduro może być świetną propozycją dla osób użytkujących motocykl sporadycznie albo dla kierowców rozpoczynających przygodę z jednośladami.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.