Centymetry – tyle dzieliło jadącą na skuterze kobietę od straszliwej śmierci pod kołami ciężarówki. Na skutek zbiegu kilku błędów i okoliczności ten wypadek paradoksalnie skończył się tylko potłuczeniami. Ale mógł znacznie gorzej.

Gęstość ruchu ulicznego w Azjatyckich miastach może przyprawiać o ból głowy. Miejsca, gdzie jednoślad jest wciąż podstawowym środkiem transportu zorganizowane są na ogół w nieco inny sposób niż my, Europejczycy możemy oczekiwać. Azjatyccy kierowcy są na ogół przyzwyczajeni do wszędobylskich skuterów i poruszają się tak, by nie wchodzić im w drogę.

Okazuje się jednak, że mimo licznych różnic między naszymi stylami jazdy, to zagrożenia na drodze są elementem, który nas łączy. Jednym z takich zagrożeń jest nieprawidłowe współdzielenie pasa ruchu – w tym przypadku poruszanie się w „strefie śmierci” czyli między aktywnym pasem ruchu a zaparkowanymi przy krawędzi jezdni samochodami.

W tym przypadku kierująca skuterem kobieta cudem uniknęła tragicznej śmierci pod kołami ciężarówki. Zapamiętajmy ten przypadek kiedy będziemy chcieli wykorzystać „strefę śmierci” do usprawnienia dojazdu do celu podczas miejskiego szczytu komunikacyjnego.

Skuterem w Strefie Śmierci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.