[sam id=”24″ codes=”true”]

Sycylijski duet designerów Svako Garage podjął się budowy customa na bazie jednego z najbardziej rozpoznawalnych motocykli wszech czasów. BMW Paris Dakar Replica, który wyszedł spod ich ręki to dyskretna i smaczna wariacja.

Są pewne legendy, których się nie dotyka i nie próbuje ulepszać ze względu na ich genialność i niepowtarzalność. W świecie muzycznym to twórczość Republiki i Niemena, wśród motocykli czymś takim jest BMW R 80 G/S Paris Dakar. Słynna maszyna z lat 80 do dziś stawiana jest za wzór dla wyprawowych enduro.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BMW R80GS Dakar6Jest jednak ktoś, kto podjął się tej pracy i zakończyła się ona sukcesem. Svako Garage to młody duet tworzony przez rodowitych Sycylijczyków: Mattię Ruiza i Fabio Francheschiniego. Swoją pracę zaczęli od nabycia dwóch GS-ów: oryginalnego Paris Dakar z ’84, który pozostał w stanie nienaruszonym i miał posłużyć jako źródło inspiracji oraz standardowego modelu z roku ’81, który miał zostać poddany modyfikacjom.

BMW R80GS Dakar3Podstawa sukcesu w tuningowaniu tak charakterystycznych maszyn to umiar i dobry smak. Paris Dakar Replica zachował swoją sylwetkę i oryginalne malowanie, a za jego charakter odpowiada kilka starannie dobranych detali. Są to m.in. obudowa przedniej lampy, kryjąca również prędkościomierz i pękaty zbiornik paliwa stworzony z elementów pochodzących z dwóch innych motocykli BMW, pod którym ukryty został niewielki akumulator.

BMW R80GS Dakar2Włoski duet zmodyfikował jeszcze parę innych elementów, jak wydech i siodło. Zawieszenie i koła pozostały bez zmian, dodano tylko kostkowe opony Continental TKC80. Finalny wynik to motocykl, który w każdej chwili może podbić piaski Afryki, zachowując przy tym świetny styl.  Dzieło Svako Garage to umiejętne obcowanie z legendą, bez wchodzenia w nią z buciorami.

BMW R80GS Dakar4

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.