Rajd Wytwornych Dżentelmenów po raz kolejny ruszy ulicami miast całego świata by wspierać organizacje walczące z rakiem prostaty. W Polsce do grupy niezwykłych bikerów dołączyć można w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

The Distinguished Gentelman’s Ride (Rajd Wytwornych Dżentelmenów) to międzynarodowa impreza, której celem jest propagowanie profilaktyki raka prostaty. Oprócz odbywających się na całym świecie rajdów, organizatorzy zbierają także fundusze, które wspierają organizacje walczące z nowotworem.Tegoroczna edycja odbędzie się 27 września. Jak dotąd na oficjalnej stronie rajdu zarejestrowało się ponad 23 tysiące motocyklistów z ponad 70 krajów. Warunkiem udziału w imprezie jest nienaganny strój spełniający wysokie wymagania elegancji – pożądane są tweedowe i wełniane marynarki, skórzane buty oraz motocyklowe akcesoria zgodne z kanonem klasyki.

Distinguished Gentelmans Ride (1)Także motocykl musi idealnie pasować do konwencji rajdu – akceptowane są motocykle klasyczne, cafe-racery, bobery, scramblery i inne znakomicie stylistycznie wyważone maszyny.

Distinguished Gentelmans Ride (4)Idea Rajdu Wytwornych Dżentelmenów została zapoczątkowana w roku 2012 w Sydney. Inspiracją była fotografia Dona Drapera, głównego bohatera serialu Mad Men (grał go Jon Hamm) siedzącego na klasycznym motocyklu w doskonale skrojonym garniturze. Organizatorzy uznali, że taki wizerunek motocyklisty pomoże w walce ze stereotypami zakorzenionymi w świadomości społeczeństwa i pomoże rozpropagować ideę badań profilaktycznych przeciw rakowi prostaty.

Distinguished Gentelmans Ride (5)

W Polsce Rajd Wytwornych Dżentelmenów przejedzie ulicami Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Impreza odbędzie się 26 września, szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.