The No Show to serial na Youtube, który stał się odpowiedzią na sytuację “covidową” i związane z nią odwołanie motocyklowych imprez masowych jak choćby skupiającej się na customowych projektach Born Free. Każdy odcinek serialu to prezentacja innego, ciekawego motocykla oraz sylwetki jego autora. W ten sposób poznajemy 60 twórców z 10 krajów. Serial wydaje się być doskonałym remedium na nudę, którą przynoszą nam niskie temperatury i zamknięcie w domach.

Wśród intrygujących propozycji wielbiciele nietuzinkowych motocykli z pewnością zwrócą uwagę na customowego HD opartego o Knuckleheada z 1940 roku. Jego twórcą jest, pochodzący z Buffalo w stanie Nowy Jork, Christian Newman, który jest zwycięzcą konkursu People’s Champ i laureatem nagrody dla najlepszego Knuckleheada w Born Free.

Konstrukcja ta ma ramę i widelec ze stali nierdzewnej oraz napędzana jest zmodyfikowanym silnikiem Knucklehead z 1940 r. Custom posiada węższą niż zwykle skrzynię biegów i przerobione sprzęgło. Najciekawszym jego elementem jednak jest rozwiązanie dystrybucji i chłodzenia oleju, który do silnika dostarczany jest przez ramę.

Olej w ramie nie jest nowym pomysłem, ponieważ z takim rozwiązaniem można spotkać się choćby w opartych o HD nakedach marki Buell. Tutaj zaś mamy do czynienia z rasowym chopperem, który wyprowadza olej z silnika przez prawą dolną szynę ramy, do zbiornika oleju, a stamtąd ponownie doprowadza olej do przedniej części konstrukcji. Dzięki temu liczba widocznych wężyków ograniczona jest do minimum.

Dodatkowymi smaczkami są elementy i dodatki z szerokiego świata motoryzacji. Motocykl posiada zatem przednią soczewkę reflektora pochodzącą z Chevroleta z 1951 roku, tylne pochodzące z samochodów Hudson wyprodukowanych odpowiednio w latach 1940 i 1941.

Nierdzewny Knucklehead to tylko jeden z wielu fantastycznych projektów prezentowanych przez The No Show, który dla wielbicieli customowych motocykli może stać się bardzo ciekawą rozrywką, a może i inspiracją podczas długich zimowych, garażowych wieczorów.

źródło: autoevolution.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.