DraXter to najnowszy koncept Ducati zaprezentowany podczas targów Motor Bike Expo w Veronie. Według Borgo Panigale draXter to bardziej sportowa interpretacja modelu XDiavel.

Ducati pod rządami Audi napiera niczym szwedzkie wojska podczas Potopu – ilość nowych modeli i potężna machina marketingowa niczym taran robi sobie miejsce na wymagającym rynku.


Po sukcesie modelu XDiavel Borgo Panigale postanowiło pójść za ciosem. Koncept draXter wyraźnie idzie w stronę koncepcji dragstera, interpretując eleganckie linie XDiavela w sposób daleko bardziej agresywny i bezkompromisowy.

Ducati draXter (2)W odróżnieniu jednak od pierwowzoru, draXter korzysta ze sportowej technologii modelu Panigale 1299, od którego otrzymał zawieszenie i hamulce. Miłośnicy Ducati docenią z pewnością suche sprzęgło i wydech Termignoni.

Malowanie konceptu draXter nawiązuje do 90. rocznicy powstania Ducati. Firma, założona w 1926 roku, rozpoczynała jako producent podzespołów do odbiorników radiowych. Z motocyklami Borgo Panigale związało się po II wojnie światowej.

Ducati draXter (1)

Ducati draXter (3)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.