śr., 06 lip 2022

Legendy Tourist Trophy. Odcinek 3. – uliczne zmagania w Irlandii [FILM]

-

Przed wami kolejny, trzeci już odcinek pasjonującego dokumentu Honda TT Legends. Tym razem ekipa spróbuje swoich sił w czasie North West 200, ulicznego wyścigu w Irlandii. Nie będzie łatwo – to miejsce nie wybacza błędów.

Po trudach 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or, pokazanego w poprzednim odcinku, czas na wyścigi ulicami i drogami skalistego wybrzeża Zielonej Wyspy.

I chociaż wyścig we Francji dał zawodnikom mocno w kość, to jednak torowa rzeczywistość jest w miarę przewidywalna, a ewentualne upadki łagodzone przez różne zabezpieczenia – pasy żwiru, murki z opon itp.

W czasie wyścigu ulicznego nie ma zmiłuj – wąska trasa wytyczona jest na drogach publicznych pełnych pułapek niebezpiecznych nawet dla „cywilnych” motocyklistów.

Wysokie krawężniki, szerokie pasy malowane na jezdni i metalowe pokrywy studzienek mogą podnieść ciśnienie nawet w czasie niedzielnej przejażdżki. W konfrontacji z pędzącym ponad 300 km/h motocyklem wyścigowym stają się śmiertelnym wrogiem.

Honda TT Legends – North West 200

Wyścig North West 200, w odróżnieniu od legendarnego wyścigu na wyspie Man, nie jest próbą czasową. Zawodnicy ruszają z jednej linii i wszystko wyjaśniają sobie w czasie morderczej walki ramię w ramię i koło w koło.

Prawdziwa esencja motocyklowego sportu, bez miejsca dla dziewczynek w różowych sukienkach. Dodatkowo kapryśna irlandzka pogoda zapewnia dodatkowe atrakcje, smagając zawodników deszczem i nawiewając na trasę błoto i trawę.

Dzisiejszy odcinek to ponad 20 minut czystych emocji. Ewentualnie 40, albo godzina. Przycisk „replay” sam wchodzi pod palec.

Konrad Bartnik
Perkusista, ojciec, wielbiciel niezdrowej kuchni i dużych porcji. Zarażony motocyklami w dzieciństwie, wieloletni nosiciel uśpionego wirusa, który kilka sezonów temu eksplodował z wielką mocą. Lubi pełną paletę jednośladowych smaków - od skutera do cruisera, bez zbędnej ortodoksji. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Dziesięć wersji Hondy Rebel na festiwal Wheels and Waves we Francji

Prezentowane customy powstały w oparciu o modele CMX500 oraz CMX1100. Są one dziełem europejskich firm tuningowych, między innymi z Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. https://motovoyager.net/newsy/honda-rebel-doskonala-propozycja-na-pierwszy-duzy-motocykl-czeka-w-salonach-hondy/ Wheels...

Ostatnie dni promocji na szkolenia Tanie Torowanie i Track Academy na Torze Poznań

Motovoyager patronuje wydarzeniom organizowanym przez Tanie Torowanie i Track Academy. Wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić się na torze lub podnieść umiejętności, mają jeszcze okazję załapać...

Marc Marquez opublikował list do swoich fanów – operacja lub koniec kariery

Marquez jest niesamowicie utalentowanym zawodnikiem, który wielokrotnie zachwycał nas swoją jazdą. Niestety Hiszpana prześladuje spory pech, ale także uciążliwe kontuzje, które po raz kolejny...

Wyścigi Jet & Drag Show – Piła 19 czerwca 2022 roku – relacja Norberta Stachurskiego

Na zawody Jet & Drag Show wybrałem się wyjątkowo dzień wcześniej, to jest 18 czerwca 2022 roku, aby zdążyć wypocząć przed zawodami, ponieważ prognozy...

Kawasaki Z650RS [dane techniczne, recenzja, opinia, opis, spalanie]

W 1969 roku do salonów sprzedaży wjechała Honda CB750. Trzy lata później Honda musiała zmierzyć się ze swoim pierwszym konkurentem, Kawasaki Z1. Do końca...