[sam id=”24″ codes=”true”]Anders Johansson to wielki pasjonat silników turboodrzutowych. W zaciszu swego garażu własnoręcznie skonstruował motocykl napędzany takim właśnie silnikiem. Teraz przygotowuje się do pobicia rekordu prędkości. 

Kiedy w głowie Andersa Johanssona pojawiła się idea budowy napędzanego silnikiem odrzutowym motocykla, zrobił on coś, czego nie robią inni marzyciele – poszedł do garażu i zaczął działać. Przygoda rozpoczęła się w roku 2010, a teraz projekt wszedł w fazę testów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Turbojet (4)Długi czas spędzony nad pomysłem to rezultat specyficznego podejścia Andersa do tej konstrukcji – wszystkie elementy silnika turboodrzutowego wykonuje on własnoręcznie przy użyciu dostępnych majsterkowiczowi narzędzi.

Monstrum z szopy

Anders Johansson jest bowiem zasłużonym członkiem forum JATO – Jet And Turbine Owner (forum właścicieli silników odrzutowych i turbinowych), gdzie w szczegółach przedstawia każdy krok zbliżający go do upragnionego celu – pobicia rekordu prędkości.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Turbojet (5)Anders twierdzi, że aktualny rekord w jego klasie to 349 km/h. Wytrwałemu konstruktorowi życzymy co najmniej 350 km/h.

Turbojet (3)

Turbojet (2)

Turbojet (1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here