W ostatnich dniach Ducati znów zaszokowało. Tym razem nie chodziło tylko o supernowoczesne rozwiązania techniczne, ale o cenę nowego modelu oznaczonego Project 1708, będącego lżejszą odmianą Panigale V4. Potencjalni kupcy, będą musieli wyłożyć za ten wspaniały motocykl… 100.000 dolarów, co daje równowartość około 382.770 zł.
Postanowiliśmy przyjrzeć się innym motocyklom, jeszcze bardziej niedostępnym dla przeciętnych państwa Kowalskich i jeszcze bardziej szokujących cenami.

Z karbonu, z tytanu, z Ducati

najdroższy motocykl świata NCR Macchia Nera

NCR Macchia Nera – podobnie, jak duża część motocykli NCR, jego sercem jest silnik Ducati. W tym przypadku w wersji 998R Testastretta, o mocy 183 KM. Aby maksymalnie obniżyć masę pojazdu w jak największym stopniu wykorzystano lekkie materiały takie, jak karbon i tytan. Jego cena to 225.000 dolarów, czyli ponad 860.000 zł.

Prawie dwa i pół litra luksusu…

najdroższy motocykl na świecie Ecosse Titanium Series

Ecosse-Titanium-Series-FE-Ti-XX – również ten motocykl został stworzony w oparciu o karbon i tytan. Napędza go silnik o pojemności 2409 cm3, który rozwija moc 228 koni mechanicznych. Waga motocykla to 400 kg. Oryginalności i wyjątkowości nadają mu dodatki, jak chociażby siodło wykonane przez zakład Berluti – prestiżową markę, znaną z wyrobów skórzanych. Za przyjemność posiadania tego wyjątkowego motocykla, trzeba wyłożyć 300.000 dolarów, czyli… 1.148.310 zł.

Amerykański mocarz

najdroższy motocykl na świecie dodge tomahawk

Ecosse nie jest jednak sprzętem najdroższym. Bo chociażby Dodge Tomahawk V10 Superbike bije go na głowę ceną w wysokości 550.000 dolarów, co stanowi równowartość 2.105.235 zł. Co otrzymamy za tę kwotę? Na pewno ogrom wspaniałego żelastwa o niebagatelnym designie, nieodłącznie kojarzącym się z przyszłością. Widlasty silnik V10 pochodzi z Dodge’a Vipera i rozwija moc 507 KM. Przy masie motocykla wynoszącej 680 kg zapewnia mu to przyśpieszenie do setki poniżej dwóch sekund. Przy spalaniu na poziomie 7 litrów, zbiornik o pojemności 12,3 l na pewno nie wystarczy na długo.
Przewidywana prędkość jest równie szokująca, co cena. Motocykl ma być bowiem zdolny do osiągnięcia blisko 600 km/h.

Motocykl kapiący złotem

najdroższy motocykl świata lauge jensen goldfinger

Tych, którzy cenią sobie błysk złota i diamentów, na pewno zainteresuje Lauge Jensen Goldfinger. Ten chopper został bowiem pokryty 24 karatowym złotem i ozdobiony 250 brylantami. Złoto znalazło się aż na 859 elementach. Wyjątkowości temu motocyklowi dodaje też siodło wykonane ze skóry krokodyla.

Ten motocykl, który raczej nie stanie się maszyną do dojazdów do pracy, a raczej ozdobą kolekcji, osiągnął cenę 850.000 dolarów (2.785.450 zł).

Legenda ma kuriozalną cenę…

najdroższy motocykl świata Captain America

Jako ciekawostkę można podać, że odbudowany Captain America, słynna wersja Harleya Davidsona, wykorzystana w kultowym filmie Easy Rider, został sprzedany na aukcji, za 1.350.000 dolarów, czyli…. 4.423.950 zł. Wartością tego motocykla nie stanowią więc materiały użyte do jego budowy, skomplikowana technologia czy zawrotne osiągi przez niego generowane, a legenda, którą stworzył dokładnie ten egzemplarz jednośladu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.