Reklama

BMW zaprezentowało kolejne wcielenie swojego udanego neoklasyka R nineT, tym razem o mocnym zabarwieniu terenowym. Koncepcyjna wersja Lac Rose przywodzi na myśl najlepsze lata rajdu Paryż-Dakar, gdy na afrykańskich piaskach królowały bawarskie boksery.

Lac Rose to słone jezioro położone w pobliżu Dakaru, słynące z różowego koloru wody, zmieniającego się pod wpływem światła. Jest jednym z symboli Senegalu i obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Nic więc dziwnego, że BMW skorzystało z jego nazwy tworząc terenową wersję modelu R nineT, która szeroko nawiązuje do pierwszych GS-ów święcących w latach 80 triumfy w najsłynniejszym rajdzie świata.


W zeszłym roku BMW zaprezentowało R nineT Scrambler, będącego lekko uterenowioną wersją roadstera. Lac Rose idzie o krok dalej – dzięki okrągłej lampie ukrytej w niewielkiej owiewce, osłonom dłoni, wysokiemu błotnikowi i pękatemu zbiornikowi paliwa budzi jednoznaczne skojarzenia. Przed Wami współczesne wcielenie klasycznego R80G/S.

t

Reklama

Motocykl przygotowano z myślą o tegorocznej edycji imprezy Wheels and Waves. Nie jest jasne, czy trafi do regularnej oferty BMW, choć wobec panującej mody na retro byłby bardzo ciekawą propozycją i oddechem od swoich ultranowoczesnych braci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.