BMW zaprezentowało kolejne wcielenie swojego udanego neoklasyka R nineT, tym razem o mocnym zabarwieniu terenowym. Koncepcyjna wersja Lac Rose przywodzi na myśl najlepsze lata rajdu Paryż-Dakar, gdy na afrykańskich piaskach królowały bawarskie boksery.

Lac Rose to słone jezioro położone w pobliżu Dakaru, słynące z różowego koloru wody, zmieniającego się pod wpływem światła. Jest jednym z symboli Senegalu i obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Nic więc dziwnego, że BMW skorzystało z jego nazwy tworząc terenową wersję modelu R nineT, która szeroko nawiązuje do pierwszych GS-ów święcących w latach 80 triumfy w najsłynniejszym rajdzie świata.


W zeszłym roku BMW zaprezentowało R nineT Scrambler, będącego lekko uterenowioną wersją roadstera. Lac Rose idzie o krok dalej – dzięki okrągłej lampie ukrytej w niewielkiej owiewce, osłonom dłoni, wysokiemu błotnikowi i pękatemu zbiornikowi paliwa budzi jednoznaczne skojarzenia. Przed Wami współczesne wcielenie klasycznego R80G/S.

t

Motocykl przygotowano z myślą o tegorocznej edycji imprezy Wheels and Waves. Nie jest jasne, czy trafi do regularnej oferty BMW, choć wobec panującej mody na retro byłby bardzo ciekawą propozycją i oddechem od swoich ultranowoczesnych braci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.