Targi EICMA to nie tylko miejsce na zaprezentowanie premierowych modeli, które właśnie wchodzą do sprzedaży. To również świetna okazja do pokazania maszyn koncepcyjnych. Honda i Yamaha pokazały swoje wizje bardzo dziarskich motocykli adventure.

Honda na targach EICMA ma swoje utarte zwyczaje. Bardzo często modele koncepcyjne prezentowane na aktualnej edycji imprezy stają się wersjami produkcyjnymi na kolejnych targach. Tak było ostatnio chociażby ze skuterem adventure X-ADV. Tym razem dodano więcej drapieżności modelowi Africa Twin.

Koncepcyjna wersja Afryki o nazwie Enduro Sports przeznaczona będzie dla motocyklistów, którym niestraszny jest prawdziwy offroad. Będzie to motocykl przede wszystkim bardzo odchudzony, którego nowe, lekkie elementy pochodzić będą wprost z rajdowych maszyn Hondy. Zadbano także o bardziej agresywną stylistykę.

t

Yamaha z kolei nie przestaje eksploatować udanej bazy, jaką jest dwucylindrowa MT-07 i również zaprezentowała hardcorowe enduro. Model T7 ma być idealnym kompromisem między coraz popularniejszymi małymi maszynami w typie BMW 310GS czy Kawasaki Versysa-X 300, a wyprawowymi mastodontami typu Tenere 1200. Wyróżnia się agresywną stylizacją i dużą dzielnością terenową.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.