Distinguished Gentelsman’s Ride w niedzielę, 25 wrzśnia po raz kolejny zagości na ulicach miast całego świata. Ideą rajdu jest wsparcie dla organizacji walczących z rakiem prostaty. W Polsce dżentelmeni pojawią się w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

The Distinguished Gentelman’s Ride (Rajd Wytwornych Dżentelmenów) to rajd motocyklowy, którego celem jest zachęcanie mężczyzn do profilaktyki raka prostaty. Integralną częścią imprezy jest zbiórka funduszy walkę z tym nowotworem.Tegoroczną edycję zaplanowano na 25 września. Na oficjalnej stronie imprezy zarejestrowanych jest już ponad 28 tysięcy motocyklistów niemal z całego świata. Warunkiem udziału w rajdzie jest elegancki klasyczny strój – pożądane są tweedowe i wełniane marynarki, skórzane buty oraz motocyklowe akcesoria zgodne z kanonem klasyki.

Distinguished Gentelmans Ride (1)Wysokie wymagania stawiane są także motocyklowi – faworyzowane są motocykle klasyczne, cafe-racery, bobery, scramblery i inne maszyny wpisujące się w kanon klasycznej elegancji.

Distinguished Gentelmans Ride (4)Idea Rajdu Wytwornych Dżentelmenów została zapoczątkowana w roku 2012 w Sydney. Inspiracją była fotografia Dona Drapera, głównego bohatera serialu Mad Men (grał go Jon Hamm) siedzącego na klasycznym motocyklu w doskonale skrojonym garniturze. Organizatorzy uznali, że taki wizerunek motocyklisty pomoże w walce ze stereotypami zakorzenionymi w świadomości społeczeństwa i pomoże rozpropagować ideę badań profilaktycznych przeciw rakowi prostaty.

Distinguished Gentelmans Ride (5)

W Polsce Rajd Wytwornych Dżentelmenów przejedzie ulicami Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Impreza odbędzie się 26 września, szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

8 KOMENTARZE

  1. hm, to się porobiło.I co powiedzą wyznawcy pełnego stroju przez cały czas??? Przecież według nich ” zamyślony pan w tico” tylko czeka aby wjechać w takiego klasyka.Przecież niespodziewany uślizg może się zdarzyć nawet na domowym podjeździe do garażu.Przecież to przejaw ignorancji i w ogóle” warzywa i dawcy”. No chyba że w garniturku, krawacie i lakierkach można według mentorów bezpieczeństwa jeździć na zloty i parady, a w dżinsach i adidaskach już nie wolno nawet po gazetkę do kiosku..

    • Obyś nigdy nie musiał się przekonać o następstwach szlifu w krótkich spodenkach, koszulce i adidaskach i nie ma co szydzić bo to podobno jak z posmarowaną kromką.

  2. Jak się dostaniesz pod tira to żaden skafander czy kask ci raczej nie pomoże. Czy jedziesz w skórzanym pancerzu czy nago trzeba MYŚLEĆ I PRZEWIDYWAĆ do przodu i tyle. Jesteś świadomym motorczakiem ? to git.. no lekkomyślnych patrz i dziękuj Bogu że ciebie wyposażył w mózg. Lekkomyślnych uczy doświadczenie, najczęściej bolesne…. ty dla nich będziesz marudnym noobem który zjadł wszystkie rozumy…. niepotrzebna nerwówka. lwg…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.