Mówią, że jak raz pojeździsz motocyklem po torze – to już nie będziesz chciał wyjeżdżać na ulicę. Jest w tym nutka prawdy, ale czy oby na pewno? 

Doskonalenie techniki jazdy – szczególnie dla początkujących motocyklistów – w warunkach torowych to świetna okazja na naukę pokonywania zakrętów, pełne skupienie, ale też i znakomitą zabawę. Wielu “kierowników” jeździ, bo jeździ, a nawet nie rozumie dokładnie na czym polega przeciwskręt czy też jaka powinna być pozycja na motocyklu. Również przez brak wiedzy i “ogłady” często popełniają błędy, które kończą się poważnymi urazami lub nauczką do końca życia.

Dlaczego warto pojechać choć raz w życiu na tor? Odpowiedź jest prosta. Wywrotka na torze raczej nie grozi takimi skutkami, jak kolizja w ruchu drogowym w mieście czy też poza nim. Oczywiście zdarzyć może się wszystko, jednak jesteśmy tam dużo bezpieczniejsi. Przede wszystkim – nagle znikąd nie wyjedzie nam żaden czterokołowy pojazd, nie wbiegnie pieszy czy zwierzątko. Również warto zainwestować w szkolenia na torze, gdzie opiekę nad nami sprawują osoby dużo bardziej doświadczone – wyłapując nasze najmniejsze błędy. A do tego można poznać wiele osób, z którymi później sami możemy organizować sobie różnorodne wyjazdy – bo nadają na tych samych falach! I co najważniejsze – na tor może wjechać każdy, nieważne jaką maszyną, nie musi to być sport o danej pojemności. Nakedy, pit bike, turystyki czy choppery. Każdy kto chce się podszkolić, czy wyczuć własną maszynę.

Bardzo często organizowane są na torach tzw. track day, a więc warto śledzić harmonogram pobliskiego toru w trakcie sezonu. Jeśli natomiast wolelibyście skorzystać ze szkoleń, taką ofertę znajdziecie między innymi na mototreningi.pl, szkoleniemotocyklowe.pl czy też 3MM Racing Academy. Różne szkoły, instruktorzy czy też czynni zawodnicy wyścigowi w Polsce – pokażą Wam jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przekładając na nią naukę na torze. Wiele rzeczy robimy intuicyjnie jako motocykliści. Jednak zrozumienie danych zachowań i świadome używanie manewrów może uchronić nas przed niespodziewanymi sytuacjami na ulicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.