Pokrowce na motor – niezawodne niezależnie od warunków atmosferycznych

-

Nikt nie przepada za pozostawianiem pojazdu na zewnątrz. Jest to jeszcze bardziej dotkliwe dla motocyklistów, ponieważ częste parkowanie motocykla poza garażem wpływa negatywnie na jego stan techniczny i wizualny. Choć myśląc o niesprzyjających warunkach atmosferycznych, w pierwszej kolejności wyobrażamy sobie grad, ulewy lub porywisty wiatr, zagrożeniem mogą się także okazać promienie słoneczne – zwłaszcza latem. Silny wpływ światła słonecznego przyczynia się do blaknięcia kolorowych elementów pojazdu, ale jest na to prosty sposób…

Jednym z zalecanych rozwiązań jest więc zakup pokrowca na motor. Co więcej, taki produkt sprawdzi się również wtedy, kiedy trzymamy nasz motocykl pod zadaszeniem, ale wciąż pozostaje narażony na wpływ wiatru, brudu oraz kurzu.

Przed czym chroni pokrowiec na motor?

Pokrowce na motor chronią przede wszystkim przed wilgocią. Najgorsze, co właściciel motocykla może zrobić, to pozostawiać jednoślad na deszczu. Dostająca się do wnętrza układu woda może skutkować pojawieniem się rdzy, a i sama jazda mokrym motocyklem to żadna przyjemność. Skuteczne, lecz proste rozwiązanie stanowi pokrowiec na motor. Chroni on pojazd nie tylko przed deszczem, lecz także gradem i działaniem promieni słonecznych. Co więcej, to także efektywny sposób na zabezpieczenie powierzchni motocykla przed ptasimi odchodami. Oprócz tego pokrowce na motor nadają się także do garażu. Choć trzymanie w nim jednośladu jest o wiele bezpieczniejsze, czyszczenie pojazdu po zimie nadal stanowi nie lada wyzwanie. Zabezpieczony pokrowcem motocykl będzie się prezentować pięknie nawet po miesiącach postoju.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pokrowca?

Pokrowców na motor jest na rynku naprawdę wiele. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które wpływają bezpośrednio na funkcjonalność i skuteczność danego produktu:

  1. Rozmiar plandeki – przed zakupem należy się upewnić, czy dany pokrowiec będzie odpowiadał wymiarom jednośladu. Inne produkty nadają się do skuterów, a inne do motocykli o dużej pojemności silnika. Standardowe rozmiary to M, L i XL, jednakże w przypadku pojazdu z kufrem warto poszukać czegoś większego.
  2. Kolor pokrowca – choć mogłoby się wydawać, że to kwestia gustu, w gruncie rzeczy odradza się zakup czarnych pokrowców, które przyciągają promienie słoneczne, co w ciepłe dni może prowadzić do przegrzewania się pojazdu. Standardowe pokrowce są zwykle szare.
  3. Trwałość – warto się upewnić, że pokrowiec na motor jest wystarczająco wytrzymały. Musi wytrzymywać działanie czynników atmosferycznych oraz zapobiegać ewentualnym próbom kradzieży. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu motocykla przed tym drugim, szukajmy takich produktów, które mają otwory na linkę antykradzieżową.
  4. Odporność na warunki pogodowe – zaleca się zakup pokrowców wodoodpornych i paroprzepuszczalnych. Zapewniają dogodne warunki pod plandeką, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci, która prowadzi do korozji.

Podział pokrowców na motor i ich właściwości

Na rynku istnieje wiele rodzajów pokrowców na motor. Niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie do pojazdów parkowanych wewnątrz, przez co zwykle nie gwarantują tak wielu właściwości ochronnych, co ich zewnętrzne odpowiedniki. Pokrowiec na jednoślad do garażu przede wszystkim chroni przed kurzem i brudem. Drugim podziałem jest ten dotyczący warstw ochronnych. Podstawowym rozwiązaniem jest pokrowiec na motor jednowarstwowy. Dla osób poszukujących solidniejszych rozwiązań przewidziano jednak pokrowce dwuwarstwowe, które chronią motocykl nawet podczas najtrudniejszych warunków pogodowych.

Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY