Jakie kufry do motocykla, jak je dopasować do stelaży? Konfigurator kufrów motocyklowych!

-

Kupiłeś używany motocykl ze stelażem i chcesz dokupić do niego kufry bagażowe? A może nie masz jeszcze stelaża i dopiero zastanawiasz się, czego potrzebujesz, aby móc zamontować wybrane kufry na swoim motocyklu? Wbrew pozorom nie jest to wcale taki prosty temat, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Poszczególne elementy muszą być odpowiednio dobrane, a łączenie produktów różnych firm może skończyć się kompletną klapą.

Dopasowanie kufrów do stelaży kluczem do sukcesu

Zacznijmy od tego, że każdy producent ma swoją wizję i pomysł zarówno na budowę samych kufrów, jak i na sposób ich montowania na motocyklu. Wystarczy przyjrzeć się ofertom różnych firm, żeby zorientować się, że kufry i stelaże różnią się zastosowanymi rozwiązaniami. 

Jakie kufry do motocykla, jak je dopasować do stelaży? Konfigurator kufrów motocyklowych!

Na przykład wśród akcesoriów bagażowych pięciu producentów: GIVI, SW-Motech, Kappa, Hepco&Becker i Shad jedynie elementy dwóch z nich są ze sobą kompatybilne (wiecie które? No właśnie…). Mało tego, nawet w obrębie jednej marki, w zależności od rodzaju kufra (jego wielkości lub konkretnego modelu), konfiguracja elementów potrzebnych do jego zamontowania może różnić się od siebie. 

To wszystko sprawia, że nie wystarczy kupić dowolnych kufrów i dowolnego stelaża licząc, że wszystko będzie do siebie pasować. 

Elementy, których potrzebujesz i gdzie jest problem?

Jakie kufry do motocykla, jak je dopasować do stelaży? Konfigurator kufrów motocyklowych!

Aby zamontować większość kufrów, potrzebujesz: odpowiedniego, dedykowanego do motocykla stelaża, najczęściej płyty montażowej (w przypadku kufrów centralnych), ewentualnie adaptera pod konkretne modele kufrów i oczywiście same kufry. 

Jakie kufry do motocykla, jak je dopasować do stelaży? Konfigurator kufrów motocyklowych!

Na czym polega problem z dopasowaniem? Otóż, jak wspomnieliśmy, poszczególni producenci mają swoje własne systemy i sposoby montowania wyposażenia. W przypadku kufrów centralnych płyty montażowe różnią się od siebie, mają często inne miejsca na śruby oraz inny system wpięcia samego kufra. Niektórzy producenci nie stosują w ogóle osobnych płyt montażowych pod kufry centralne i ich stelaże wyglądają jeszcze inaczej. U innych są one różne, w zależności od modelu kufra, i na przykład jego pojemności. Jeżeli kupimy motocykl z już zamontowanym stelażem, może on się okazać niekompatybilny z płytą i kuframi marki, które chcielibyśmy zamontować. Dlatego najlepiej jest to sprawdzić przed zakupem, aby nie było przykrych niespodzianek. 

Jak zatem dopasować kufry do motocykla?

Jakie kufry do motocykla, jak je dopasować do stelaży? Konfigurator kufrów motocyklowych!

Jeżeli kupiliśmy już motocykl ze stelażami, najlepiej skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie, polecamy tych ze sklepu Moto-Tour, co można uczynić drogą telefoniczną lub mailową. Pomogą oni dopasować odpowiedni kufer centralny i/lub kufry boczne. Pozostaje też sposób bardzo prosty, ale jednak ograniczający nas w wyborze – podpytać poprzedniego właściciela motocykla o to, jakiej firmy kufrów używał, i również takie nabyć. 

Konfigurator kufrów motocyklowych online!

Jakie kufry do motocykla, jak je dopasować do stelaży? Konfigurator kufrów motocyklowych!

Jeżeli mamy możliwość wybrania wszystkich elementów od początku, to zadanie mamy ułatwione. Najprostszym sposobem jest użycie na przykład konfiguratora online Moto-Tour, który automatycznie pokaże komponenty oraz kufry, które pasują do danego motocykla. Wystarczy wpisać markę, model oraz rok produkcji motocykla, a konfigurator dobierze automatycznie zestawy bagażowe do niego pasujące. Dzięki temu w prosty sposób, paroma kliknięciami, możesz wybrać kufry oraz potrzebne elementy montażowe, mając pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Konfigurator ten pomoże też oczywiście w doborze kufrów do posiadanych przez ciebie stelaży – warunek jest jeden – musisz znać producenta i model, który często jest podany na naklejce po jego wewnętrznej stronie. W razie sytuacji, w której mimo wszystko w elektronicznym konfiguratorze nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytanie pozostaje kontakt mailowy lub telefoniczny ze specjalistami sklepu.

Nie ryzykuj, nie czekaj, skorzystaj z bezbłędnej pomocy konfiguratora.

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Kursy redukujące liczbę punktów karnych powrócą na zupełnie innych zasadach

17 września w życie weszły kolejne zmiany w Prawie o ruchu drogowym, które sprawiły, że kursy reedukacyjne pozwalające na skasowanie 6 punktów karnych odeszły...

Ważna informacja dla kierowców – niższy podatek VAT na paliwo do końca czerwca 2023 roku!

W czwartek odbyło się posiedzenie Sejmu, podczas którego uchwalono nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Na jego mocy wydłużony został okres zamrożonego podatku VAT na...

Protest motocyklistów w Londynie – władze chcą, aby kierowcy jednośladów płacili za parking

W Londynie wybuchły protesty motocyklistów zaraz po ogłoszeniu decyzji rządzących, którzy chcą, aby kierowcy jednośladów również uiszczali opłaty za parking. Czy kolejne europejskie miasta...

Honda planuje wrócić do produkcji Motocompacto – to niewielki, składany motocykl

Ależ to byłaby piękna historia, gdyby potwierdziły się wszystkie doniesienia o wznowieniu produkcji modelu Motocompacto. Wszystko na to wskazuje, gdyż poza szkicami patentowymi niedawno...

EM1 e – elektryczny skuter Hondy na 2023 rok [dane techniczne, opis]

Premiera pojazdu ma się odbyć dopiero latem przyszłego roku. Będzie to pierwszy z zapowiadanych przez japońskiego producenta dziesięciu elektrycznych jednośladów, które mają pojawić się...