Kupiłeś używany motocykl ze stelażem i chcesz dokupić do niego kufry bagażowe? A może nie masz jeszcze stelaża i dopiero zastanawiasz się, czego potrzebujesz, aby móc zamontować wybrane kufry na swoim motocyklu? Wbrew pozorom nie jest to wcale taki prosty temat, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Poszczególne elementy muszą być odpowiednio dobrane, a łączenie produktów różnych firm może skończyć się kompletną klapą.

Dopasowanie kufrów do stelaży kluczem do sukcesu

Zacznijmy od tego, że każdy producent ma swoją wizję i pomysł zarówno na budowę samych kufrów, jak i na sposób ich montowania na motocyklu. Wystarczy przyjrzeć się ofertom różnych firm, żeby zorientować się, że kufry i stelaże różnią się zastosowanymi rozwiązaniami. 

Na przykład wśród akcesoriów bagażowych pięciu producentów: GIVI, SW-Motech, Kappa, Hepco&Becker i Shad jedynie elementy dwóch z nich są ze sobą kompatybilne (wiecie które? No właśnie…). Mało tego, nawet w obrębie jednej marki, w zależności od rodzaju kufra (jego wielkości lub konkretnego modelu), konfiguracja elementów potrzebnych do jego zamontowania może różnić się od siebie. 

To wszystko sprawia, że nie wystarczy kupić dowolnych kufrów i dowolnego stelaża licząc, że wszystko będzie do siebie pasować. 

Elementy, których potrzebujesz i gdzie jest problem?

Aby zamontować większość kufrów, potrzebujesz: odpowiedniego, dedykowanego do motocykla stelaża, najczęściej płyty montażowej (w przypadku kufrów centralnych), ewentualnie adaptera pod konkretne modele kufrów i oczywiście same kufry. 

Na czym polega problem z dopasowaniem? Otóż, jak wspomnieliśmy, poszczególni producenci mają swoje własne systemy i sposoby montowania wyposażenia. W przypadku kufrów centralnych płyty montażowe różnią się od siebie, mają często inne miejsca na śruby oraz inny system wpięcia samego kufra. Niektórzy producenci nie stosują w ogóle osobnych płyt montażowych pod kufry centralne i ich stelaże wyglądają jeszcze inaczej. U innych są one różne, w zależności od modelu kufra, i na przykład jego pojemności. Jeżeli kupimy motocykl z już zamontowanym stelażem, może on się okazać niekompatybilny z płytą i kuframi marki, które chcielibyśmy zamontować. Dlatego najlepiej jest to sprawdzić przed zakupem, aby nie było przykrych niespodzianek. 

Jak zatem dopasować kufry do motocykla?

Jeżeli kupiliśmy już motocykl ze stelażami, najlepiej skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie, polecamy tych ze sklepu Moto-Tour, co można uczynić drogą telefoniczną lub mailową. Pomogą oni dopasować odpowiedni kufer centralny i/lub kufry boczne. Pozostaje też sposób bardzo prosty, ale jednak ograniczający nas w wyborze – podpytać poprzedniego właściciela motocykla o to, jakiej firmy kufrów używał, i również takie nabyć. 

Konfigurator kufrów motocyklowych online!

Jeżeli mamy możliwość wybrania wszystkich elementów od początku, to zadanie mamy ułatwione. Najprostszym sposobem jest użycie na przykład konfiguratora online Moto-Tour, który automatycznie pokaże komponenty oraz kufry, które pasują do danego motocykla. Wystarczy wpisać markę, model oraz rok produkcji motocykla, a konfigurator dobierze automatycznie zestawy bagażowe do niego pasujące. Dzięki temu w prosty sposób, paroma kliknięciami, możesz wybrać kufry oraz potrzebne elementy montażowe, mając pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Konfigurator ten pomoże też oczywiście w doborze kufrów do posiadanych przez ciebie stelaży – warunek jest jeden – musisz znać producenta i model, który często jest podany na naklejce po jego wewnętrznej stronie. W razie sytuacji, w której mimo wszystko w elektronicznym konfiguratorze nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytanie pozostaje kontakt mailowy lub telefoniczny ze specjalistami sklepu.

Nie ryzykuj, nie czekaj, skorzystaj z bezbłędnej pomocy konfiguratora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.