Masz 20 lat i pierwsze normalne prawo jazdy na motocykl – kategorię A2. Niestety, nie masz jeszcze zbyt wiele kasy na wymarzony sprzęt. Czy za 5-10 tys. zł można kupić maszynę, która da frajdę z jazdy, nie będzie droga w utrzymaniu i pozwoli się odsprzedać w dobrych pieniądzach? Jasne, oto 5 propozycji.

Podaż używanych motocykli w cenie 5-10 tys. zł jest olbrzymia. Niestety, w znakomitej większości będą to zaniedbane maszyny, wymagające troskliwej odbudowy. To oznacza koszty. Dlatego, zanim napalisz się na jakiś sprzęt, dobrze poszukaj egzemplarza zadbanego, w którym na czas wymieniano wszystkie płyny i podzespoły. To na pewno się opłaci.

Oto pięć naszych propozycji.

Suzuki GS500F

Zabudowana wersja popularnej pięćsetki jest zdecydowanie lepszym wyborem – po pierwsze znacznie lepiej wygląda, po drugie jest o wiele bardziej uniwersalna niż naked. Niestety, znalezienie egzemplarza w zadowalającym stanie jest równie łatwe co znalezienie czterolistnej koniczyny. Podobno się da, zatem warto próbować.

Yamaha MT-03

Chodzi oczywiście o Yamahę MT-03 z jednocylindrowym silnikiem o pojemności 660 cm3, produkowaną w latach 2006-2014. Singiel o mocy 48 KM był w tym nakedzie bardzo żwawy, a design motocykla nawet dziś może się podobać – to jeden z najciekawszych nakedów na rynku!

Kawasaki KLE 500

Nieśmiertelny, o ile dobrze serwisowany. KLE 500 do dziś uchodzi za jeden z najlepszych motocykli wyprawowych, głównie dzięki prostej jak cep konstrukcji. Egzemplarz w dobrym stanie to prawdziwy biały kruk, ale przy odrobinie szczęścia, można taki znaleźć.

Aprilia Pegaso 650

Można by rzec, że to model ryzykowny, bo włoski. Bez obawy – sprawdzony singiel Rotax i prosta mechanika nie sprawiają kłopotów. Pegaso to niezwykle udane turystyczne enduro, rzadko katowane, więc znalezienie dobrego egzemplarza nie powinno nastręczać kłopotów.

Honda Shadow 600

Shadowka to jeden z najpopularniejszych chopperów na rynku, o ile w ogóle nie najpopularniejszy. Jego zaletą jest prosta konstrukcja, co czyni go idealnym sprzętem dla kogoś, kto lubi zrobić coś samemu przy maszynie. Shadow to także świetna baza pod customa.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.