Amerykańskie podejście do motocyklowej motoryzacji jeszcze do niedawna było bardzo sztywne. Motocykle musiały być ciężkie, z długim przodem, zwaliste i głównie powinny łapać się w segment chopper/cruiser. Na szczęście to przeszłość. Nie tylko H-D zwietrzył interes w segmencie adventure, ale wydaje się, że także jego odwieczny krajowy rywal – Indian – będzie podążał tą drogą. Zacieramy ręce!

Przecieki, plotki, teorie spiskowe – jak my to wszyscy uwielbiamy. Najlepsze jest jednak to, że w dużej części tego typu newsów jest… dużo prawdy. Mamy nadzieję, że i w tym będzie jej jak najwięcej. Jak podaje brytyjski portal bennetts.co.uk Amerykanie z Indiana szykują na 2020 rok swoją odpowiedź na H-D Pan America. Bazą do budowy ich motocykla segmentu adventure ma być rzecz jasna wspaniale przyjęty na europejskim rynku FTR 1200! Osobiście uwielbiam ten motocykl, który jest połączeniem scramblera, nakeda i supermoto, a zakwalifikowany jest do segmentu tracker, czyli motocykli wywodzących się z amerykańskiego flat tracku (odmiana europejskiego żużla). 

Do tej pory mieliśmy FTR-a w wersji podstawowej oraz w wypasionej – czyli S. Dodatkowo Indian udostępnił do nich mnóstwo akcesoriów, dzięki którym możliwa jest zmiana charakteru swojego FTR-a. Niedawno pojawiła się informacja o planowanym na przyszły rok FTR-ze w wersji Rally (na zdjęciu), który to model byłby niejako pomostem między wersją street trackerową S, a pojazdem typu adventure. 

Nasze źródło nie podaje jednak swojego źródła przecieku, ani szkiców patentowych go potwierdzających. Skontaktowałem się jednak z dyrektorem zarządzającym siecią sprzedaży motocykli Indian w Polsce i… człowiek ten ani nie potwierdził tych informacji, ani im nie zaprzeczył. Mój dziennikarski nos mówi mi, że może to tylko znaczyć, że coś jest na rzeczy…

Czekamy zatem z niecierpliwością na oficjalne informacje na ten temat i pierwsze wizualne przecieki dotyczące FTR-a 1200 Adventure! I wiecie co? Wydaje mi się, że wkrótce się doczekamy…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.