Husqvarna nie przestaje zaskakiwać. Po niedawnych informacjach o planowanym zamknięciu fabryki we włoskim Varese i przeniesieniu produkcji do Austrii nadeszła kolejna, dość zaskakująca: gotowy jest nowy model szwedzkiej marki. 

Nie tak dawno pisaliśmy o protestach załogi w fabryce Husqvarny w Varese. Stefan Pierer, prezes KTM i zarazem nowy właściciel marki Husqvarna, zdecydował się wstrzymać na rok produkcję we włoskiej fabryce ze względu na drastyczne wyniki sprzedaży.

Pierer żalił się wcześniej, że poprzedni właściciel, BMW, zataił rzeczywistą kondycję szwedzkiej marki. Najbardziej prawdopodobny scenariusz dotyczący przyszłości Huski jest taki, że po połączeniu marki z Husabergiem, który jest już własnością KTM, produkcja zostanie przeniesiona do Austrii.

Crossowy model 300 2T będzie oparty na technologii KTM. W planach producenta jest start w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Choć zaprezentowany motocykl doposażono w liczne akcesoria z katalogu Power Parts wiemy, że przyszłoroczny model technicznie wykorzysta KTM jako bazę konstrukcji. Mamy nadzieję, że Husqvarna nie skończy jako „opcja” w ofercie KTM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here