Yamaha rozpoczęła kampanię promocyjną zapowiadanego od dawna modelu R3. Wszystko wskazuje na to, że R3 i R25 to ten sam motocykl – nazwa będzie różnić się w zależności od rynku. Premiera odbędzie się za tydzień.

W sieci pojawił się teaser z zegarem, który odmierza czas do premiery nowego modelu. Yamaha lubuje się w tajemniczych, trzymających w napięciu zapowiedziach kluczowych modeli – wystarczy wspomnieć “ciemną stronę Japonii” z teasera modelu MT-09.

Yamaha YZF-R3

Niemal na pewno ujrzymy za tydzień zapowiadany od dawna model R3, którego wstępny kształt mogliśmy obejrzeć w filmie reklamowym z udziałem Valentino Rossiego. W zależności od rynku, na którym będzie sprzedawany, motocykl otrzyma nazwę YZF-R25 lub YZF-R3. Ta druga nazwa będzie obowiązywać w Europie, co wynika z dokumentów patentowych japońskiego producenta.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wykorzystanie nazwy R3 do małego motocykla sportowego oznacza, że projekt ścigacza zbudowanego na bazie modelu MT-09 nieprędko ujrzy światło dzienne. Trochę szkoda – taki model mógłby naprawdę sporo namieszać w segmencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.