Firma CycleCyte przedstawiła kolejny pomysł na HUD, czyli system, który umożliwia wyświetlanie ważnych informacji na wewnętrznej stronie wizjera motocyklowego kasku. Producent przedstawia swój pomysł jako wyjątkowy dzięki prostocie.

Systemy head-up display, czyli wyświetlacze wewnątrz kasku to już chyba pewna przyszłość. Producenci z całego świata prześcigają się w pomysłach na to rozwiązanie uznając, że mrugające na wizjerze cyferki są dokładnie tym, o czym marzą motocykliści.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Były już zatem pomysły systemowe, jak Skully i akcesoryjne jak BikeHUD. Do zastosowania w motocyklowych kaskach będzie możliwy również Google Glass, który już wzbudza liczne kontrowersje.

Pomysł firmy CycleCyte opiera się na ścisłym powiązaniu smartfona kierowcy ze specjalnym kaskiem. Pozwala to nie tylko na pełny dostęp do danych takich jak GPS i kontakty, ale także umożliwia korzystanie ze znajdujących się w smartfonie urządzeń – żyroskopu, czujnika przyspieszenia i anteny GPS.

CycleCyte (2)Na wyświetlaczu znajdującym się w kasku biker ma zatem do dyspozycji nie tylko wskazania nawigacji, prognozę pogody i godzinę, ale także natychmiastowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i znany raczej z samolotów sztuczny horyzont. Projektant snuje dalekosiężne plany – użytkownicy systemu CycleCyte mogą tworzyć rodzaj sieci społecznościowej, wymieniać się pomysłami na podróże, radami na temat dobrych restauracji czy stacji benzynowych.

CycleCyte

Nie jesteśmy pewni po co wynalazca tego systemu jeździ motocyklem. My robimy to by cieszyć się spokojem, drogą i dla czystej frajdy poznawania świata. Fejzbuki, instagramy i mrugające cyferki mamy na co dzień w domu i w pracy.

3 KOMENTARZE

  1. Nooo , nie wiem , czy trzeba oponować . Zachciało mi się w niedzielę na pustej dwupasmówce zerkać w górę na szybowce ( przez co moje zegary zeszły na plan dalszy … ) Efekt : czujni polucjanci w Oplu i mandat 500 zł i 8 punktów karnych . Taki to ze mnie pirat . Zaopatrzenie się w nową technologię trzeba poważnie rozpatrywać , gdy się jeździ po Polskich drogach . Sporo można będzie zaoszczędzić kasy i nerwów .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.