Kolejny duży gracz zdecydował się powalczyć o ogromny, ale wrażliwy cenowo rynek południowej Azji. Od 2014 roku w Indiach i Indonezji pojawi się naked bike o pojemności 250 ccm oparty o model Triumph Street Triple .

Nowa „ćwiartka” produkowana będzie w fabryce, którą Triumph zbuduje w okolicach miasta Bangalore w południowej części Indii. Przedstawiciele Triumpha powiedzieli, że w fabryce produkowane będą silniki o pojemności nie przekraczającej 250 ccm. Pozwoli to nowemu modelowi konkurować zarówno w Indiach, jak i w Indonezji z innymi dużymi graczami, którzy dostosowali się do rynku azjatyckiego wprowadzając silniki o małych pojemnościach.

Pogłoski o niskobudżetowym modelu Triumpha pojawiły się jeszcze w 2011 roku. Wtedy z fabryki koncernu wyciekły rysunki, przedstawiające nowy model z jednocylindrowym silnikiem, nawiązujący do motocykla Triumph Tiger Cub z lat 50. Tymczasem teraz przedstawiciele Triumpha nie wykluczają również dwucylindrowca.

Według źródeł indonezyjskich nowy model będzie właśnie miejskim nakedem – mniejszą wersją motocykla Triumph Street Triple. W odróżnieniu od niego (a także od modelu Speed Triple) będzie jednak wyposażony tylko w jeden reflektor przedni. Pod względem funkcjonalności zostanie również przystosowany do specyficznych wymagań azjatyckich motocyklistów. Obniżona zostanie m.in. wysokość kanapy i wzmocnione zawieszenie. Ma kosztować równowartość 20 tys. zł i konkurować przede wszystkim z KTM 200 Duke, który właśnie zdobywa południowoazjatycki rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.