Kolejny duży gracz zdecydował się powalczyć o ogromny, ale wrażliwy cenowo rynek południowej Azji. Od 2014 roku w Indiach i Indonezji pojawi się naked bike o pojemności 250 ccm oparty o model Triumph Street Triple .

Nowa „ćwiartka” produkowana będzie w fabryce, którą Triumph zbuduje w okolicach miasta Bangalore w południowej części Indii. Przedstawiciele Triumpha powiedzieli, że w fabryce produkowane będą silniki o pojemności nie przekraczającej 250 ccm. Pozwoli to nowemu modelowi konkurować zarówno w Indiach, jak i w Indonezji z innymi dużymi graczami, którzy dostosowali się do rynku azjatyckiego wprowadzając silniki o małych pojemnościach.

Pogłoski o niskobudżetowym modelu Triumpha pojawiły się jeszcze w 2011 roku. Wtedy z fabryki koncernu wyciekły rysunki, przedstawiające nowy model z jednocylindrowym silnikiem, nawiązujący do motocykla Triumph Tiger Cub z lat 50. Tymczasem teraz przedstawiciele Triumpha nie wykluczają również dwucylindrowca.

Według źródeł indonezyjskich nowy model będzie właśnie miejskim nakedem – mniejszą wersją motocykla Triumph Street Triple. W odróżnieniu od niego (a także od modelu Speed Triple) będzie jednak wyposażony tylko w jeden reflektor przedni. Pod względem funkcjonalności zostanie również przystosowany do specyficznych wymagań azjatyckich motocyklistów. Obniżona zostanie m.in. wysokość kanapy i wzmocnione zawieszenie. Ma kosztować równowartość 20 tys. zł i konkurować przede wszystkim z KTM 200 Duke, który właśnie zdobywa południowoazjatycki rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here