By ścigać się w Dakarze motocyklem z pewnością potrzeba wiele odwagi. O wiele więcej odwagi potrzeba, by w wieku 48 lat wystartować na mało znanym dwusuwowym motocyklu Bultaco Frontera, który ma 34 lata. Oto Hiszpan Ignacio Chivite.

Firma Bultaco, hiszpański producent motocykli, została założona jeszcze przed wojną przez dziadka znanego zawodnika Moto GP, Sete Gibernau. W 1983 roku jednak zbankrutowała i zaprzestano produkcji motocykli tej marki. Ignacio Chivite na odrestaurowanym na własny koszt motocyklu Bultraco Frontera z 1983 roku wziął udział w Dakarze w 2011 roku. Wycofał się jednak z rajdu z powodu poważnej awarii motocykla podczas wyścigu. O tym przypadku było dość głośno, gdyż zanim go odnaleziono spędził trzy noce na pustyni.

W tegorocznym Dakarze Hiszpan powrócił z kolejną próbą ukończenia wyścigu – po drugim etapie zajmował 150 pozycję. Jest to tym cenniejsze, że jego sprzęt to jedyny dwusuw w Dakarze. My szczerze życzymy dzielnemu Hiszpanowi ukończenia wyścigu.

Jego przygody można śledzić na profilu na Facebooku (po hiszpańsku).

Dlaczego nie piszemy więcej o Dakarze

Informacje o klasyfikacjach, miejscach Polaków, stratach sekundowych, przygotowaniach oraz o tym, kto się wycofał znajdziecie na wielu innych portalach ogólnoinformacyjnych oraz na oficjalnej stronie Dakaru. Nie będziemy się z nimi ścigać. Na motovoyager.net publikujemy tylko takie informacje motocyklowe, których  nie znajdziecie gdzie indziej. Jeżeli wpadną więc Wam w oko takie dakarowe ciekawostki – przysyłajcie je do nas. Podzielimy się z innymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.