Dwukrotny mistrz świata MotoGP Casey Stoner testował na japońskim torze Motegi Hondę RCV1000R, czyli torową wersję najnowszej wyścigówki Hondy której premiera oczekiwana jest podczas mediolańskich targów EICMA. 

Choć wszystko wskazywało na to, że testy RCV1000R znów się nie odbędą, pogoda poprawiła się na tyle, że Stoner mógł wykonać kilka okrążeń nową cywilną wyścigówką Hondy. Producent nie opublikował żadnych czasów okrążeń ale Stoner po testach był pod wrażeniem nowego motocykla.

„Ten sprzęt daje podobne odczucia co RC213V, choć ma mniejszą moc i trochę inaczej hamuje silnikiem” – powiedział Stoner. „Po drobnych modyfikacjach spokojnie mógłby powalczyć z najlepszymi” – dodał.

RCV1000R to torowa wersja RCV1000 przeznaczona dla zespołów niefabrycznych MotoGP. Oparta jest na technologii używanego przez Hondę motocykla RC213V, choć dla obniżenia kosztów zrezygnowano z niektórych wyczynowych elementów, m.in. dwusprzęgłowej skrzyni biegów i pneumatycznych zaworów. Honda nie ujawniła jak dotąd żadnych danych technicznych torowej wersji. Nie znamy także ceny motocykla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.