Aprilia planuje wprowadzić do swojej oferty oferty tańszy, bardziej dostępny motocykl. Takie posunięcie otworzyłoby włoskiemu producentowi drzwi do ogromnego rynku jaki tworzą młodzi amerykańscy nabywcy.

O planach włoskiego koncernu wspomniał Miguel Galluzzi, utytułowany projektant, z którym Aprilia od niedawna współpracuje. Nazwisko Galuzzi w ostatnich dwudziestu latach nierozerwalnie związane było z najważniejszymi projektami motocyklowymi.

To właśnie on zaprojektował Ducati Monstera, Ducati ST2,  Aprilię Dorsoduro, Aprilię RSV4 (z 2008 r.), Aprilię Mana, Shiver i kilka modeli Husqvarny. Odpowiadał nie tylko za projektowanie, ale także za przewidywanie przyszłych trendów i mód. Jednym z jego ostatnich sukcesów jest model Moto Guzzi California 1400, który uratował firmę z Mandello del Lario przed bankructwem.

Jak twierdzi Galuzzi plany stworzenia nowego, taniego motocykla podyktowane są chęcią zaspokojenia potrzeb młodych Amerykanów, którzy z powodu kryzysu często rezygnują z drogich i nieekonomicznych samochodów, szukając bardziej “miejskich” środków transportu.

Budżetowa Aprilia przewidywana jest już w 2015 roku. Ma być bezpośrednim konkurentem Hondy NC700.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.