Aprilia planuje wprowadzić do swojej oferty oferty tańszy, bardziej dostępny motocykl. Takie posunięcie otworzyłoby włoskiemu producentowi drzwi do ogromnego rynku jaki tworzą młodzi amerykańscy nabywcy.

O planach włoskiego koncernu wspomniał Miguel Galluzzi, utytułowany projektant, z którym Aprilia od niedawna współpracuje. Nazwisko Galuzzi w ostatnich dwudziestu latach nierozerwalnie związane było z najważniejszymi projektami motocyklowymi.

To właśnie on zaprojektował Ducati Monstera, Ducati ST2,  Aprilię Dorsoduro, Aprilię RSV4 (z 2008 r.), Aprilię Mana, Shiver i kilka modeli Husqvarny. Odpowiadał nie tylko za projektowanie, ale także za przewidywanie przyszłych trendów i mód. Jednym z jego ostatnich sukcesów jest model Moto Guzzi California 1400, który uratował firmę z Mandello del Lario przed bankructwem.

Jak twierdzi Galuzzi plany stworzenia nowego, taniego motocykla podyktowane są chęcią zaspokojenia potrzeb młodych Amerykanów, którzy z powodu kryzysu często rezygnują z drogich i nieekonomicznych samochodów, szukając bardziej “miejskich” środków transportu.

Budżetowa Aprilia przewidywana jest już w 2015 roku. Ma być bezpośrednim konkurentem Hondy NC700.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ