Motocykle Suzuki z tegorocznej oferty testowali na drogach Kujaw dziennikarze i publicyści motocyklowi. Obok znanych już modeli, jak V-Strom 1000 czy GSX-R1300 Hayabusa, pojawiły się nowości: DL650 XT i GSX-S1000.

Zdjęcia: Paweł Kucharski

Prezentacja motocyklowej oferty Suzuki dla dziennikarzy odbyła się już po raz trzeci. Tym razem naszym celem były Kujawy – tutejsze trasy, choć niemal pozbawione ekscytujących zakrętów, obfitują w piękne widoki i drogi, które pozwalają po prostu cieszyć się jazdą.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Suzuki przygotowało dla nas cały motocyklowy park prasowy – każdy z nas mógł przejechać się zarówno poczciwym VanVanem 125, wygodnym Intruderem, jak i potężną Hayabusą. Takie doświadczenie pozwalało zdać sobie sprawę jak różne emocje towarzyszą jeździe motocyklami z całkiem odległych światów.

Suzuki Experience Ride (1)

Ważną nowością w tegorocznej ofercie Suzuki jest V-Strom 650XT. W nowym modelu wygładzono nieco charakterystykę silnika, co czyni go znakomitą propozycją dla motocyklistów, którzy preferują spokojną jazdę.

Suzuki Experience Ride (148)Typowo “przygodowa” stylizacja, ze szprychowymi kołami i aluminiowymi kuframi (w opcji) nadaje modelowi XT bojowego charakteru. Charakterystyczny “dzióbek”, którego brakowało u poprzednika, nawiązuje do najlepszych tradycji legendarnego DR-Big.

Suzuki Experience Ride (113)Segment 125 cm3 reprezentowały dwa jednoślady – VanVan i Burgman 125. Choć w obu zastosowano silnik o tych samych parametrach, maszyny różnią się od siebie w każdym calu. VanVan to esencja motocyklowej klasyki – okrągły reflektor, szprychowe koła i przeszywana, pojedyncza kanapa przywodzą na myśl najlepsze lata motoryzacji lat sześćdziesiątych.

Suzuki Experience Ride (28)Burgman 125 jest małą wersją jednośladowej limuzyny – Burgmana 650. Mimo niewielkich rozmiarów miejsca jest dość nawet dla słusznych rozmiarów kierowcy – ja czułem się tam znakomicie. Najbardziej jednak zaskoczył mnie maleńki silnik, który niezwykle sprawnie napędzał Burgmana z dodatkowym, 100-kilogramowym obciążeniem. W mieście ten skuter zostawia na światłach wszystkich.

Suzuki Experience Ride (259)Wszystkim testującym przypadły do gustu dwa egzemplarze V-Strom 1000. Okazało się, że dzięki akcesoryjnej kanapie bez większych problemów mogła poruszać się nim także filigranowa podróżniczka Weronika Kwapisz.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Suzuki Experience Ride (213)Oba V-Stromy 1000 okazały się najbardziej zwinne w towarzystwie – to ich kierowcy najczęściej zostawiali maruderów w tyle, co było o tyle kłopotliwe, że jeden z motocykli wyposażony był w GPS, który miał zapisaną trasę. Daliśmy jednak radę – ekipa Suzuki pomyślała o wszystkim i przygotowała dla każdego kierowcy roadbook i mapę.

Suzuki Experience Ride (21)Najwięcej emocji wzbudził tegoroczny debiutant – model GSX-S1000, którego udało się sprowadzić na prezentację w ostatniej chwili. Drapieżnie wystylizowany naked we wściekle niebieskim kolorze od razu przyciągnął naszą uwagę. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć z ręki.

Suzuki Experience Ride (6)Choć buńczuczne zapowiedzi producentów zwykle puszczam mimo uszu jako grubą przesadę, względnie marketingowy bełkot, GSX-S1000 okazał się zaskoczeniem. Motocykl na żywo wygląda jeszcze lepiej niż w katalogu, a jeśli chodzi o jazdę… jest podobnie. Producent wydaje się chwalić nim dość nieśmiało, a tymczasem pierwsze jazdy pokazały, że GSX-S1000 to prawdziwy szatan.

Suzuki Experience Ride (11)Ostry sportowy charakter i doskonałe własności jezdne zachęcają do szaleństw w ostrych zakrętach, a silnik brzmi tak wspaniale, że grzechem jest trzymać go na niskich obrotach. Już wkrótce na naszym portalu znajdzie się szczegółowy test GSX-S1000. Zapowiada się ekscytująco!

Suzuki Experience Ride (253)Do naszej dyspozycji były jeszcze bardzo wygodny cruiser Intruder C1500T, jeszcze wygodniejszy Burgman 650 Executive i GSX-R1300 Hayabusa. Jak to u Suzuki mogliśmy liczyć na nocleg w prawdziwie magicznym miejscu – hotelu Głęboczek Resort, z którego nie chcieliśmy wyjeżdżać.

Suzuki Experience Ride (273)

Suzuki Experience Ride (268)

Suzuki Experience Ride (215)

Suzuki Experience Ride (195)

Suzuki Experience Ride (182)

[sam id=”11″ codes=”true”]Suzuki Experience Ride (172)

Suzuki Experience Ride (153)

Suzuki Experience Ride (96)

Suzuki Experience Ride (73) [sam id=”11″ codes=”true”]Suzuki Experience Ride (35)

Suzuki Experience Ride (34)

Suzuki Experience Ride (31)

Suzuki Experience Ride (29)

Suzuki Experience Ride (16)[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.