Honda postanowiła odświeżyć model Elsinore, klasyczny motocykl crossowy z lat 70. Współczesne wcielenie ma łączyć tradycyjny wygląd scramblera z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Honda Elsinore to pochodzący z wczesnych lat 70. crossowy motocykl, pełen nowoczesnej jak na swoje czasy techniki. Był pierwszą dwusuwową terenówką spod znaku skrzydła, a dzięki aluminiowemu zbiornikowi paliwa i podwójnym amortyzatorom z tyłu był również ikoną stylu tamtych lat. Piaszczyste wydmy pokonywał na nim m.in. Steve McQueen.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na fali sentymentu za dawnymi, dobrymi czasami, który od dłuższego czasu daje się zaobserwować wśród motocyklowej klienteli, Honda postanowiła wrócić do pomysłu sprzed lat. Nowy Elsinore miałby kształty klasycznego scramblera i znakomicie uzupełniłby ofertę w segmencie żywych skamielin, samotnie w tej chwili bronionym przez model CB1100.

Oczywiście nie wszystko z lat 70 da się przenieść w naszą ponurą erę wszechobecnych regulacji. Restrykcyjne normy emisji spalin spowodują zapewne konieczność rezygnacji z dwusuwowego singla na rzecz czterosuwa. Honda odnowiła w USA prawa handlowe do nazwy Elsinore, więc debiut tej maszyny nie jest sprawą bardzo odległą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here