Honda postanowiła odświeżyć model Elsinore, klasyczny motocykl crossowy z lat 70. Współczesne wcielenie ma łączyć tradycyjny wygląd scramblera z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Honda Elsinore to pochodzący z wczesnych lat 70. crossowy motocykl, pełen nowoczesnej jak na swoje czasy techniki. Był pierwszą dwusuwową terenówką spod znaku skrzydła, a dzięki aluminiowemu zbiornikowi paliwa i podwójnym amortyzatorom z tyłu był również ikoną stylu tamtych lat. Piaszczyste wydmy pokonywał na nim m.in. Steve McQueen.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Na fali sentymentu za dawnymi, dobrymi czasami, który od dłuższego czasu daje się zaobserwować wśród motocyklowej klienteli, Honda postanowiła wrócić do pomysłu sprzed lat. Nowy Elsinore miałby kształty klasycznego scramblera i znakomicie uzupełniłby ofertę w segmencie żywych skamielin, samotnie w tej chwili bronionym przez model CB1100.

Oczywiście nie wszystko z lat 70 da się przenieść w naszą ponurą erę wszechobecnych regulacji. Restrykcyjne normy emisji spalin spowodują zapewne konieczność rezygnacji z dwusuwowego singla na rzecz czterosuwa. Honda odnowiła w USA prawa handlowe do nazwy Elsinore, więc debiut tej maszyny nie jest sprawą bardzo odległą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.