Ścigacz po taniości. Świetny pomysł indyjskiego projektanta

-

Oto Maxx Speed 01 – dzieło 24-letniego indyjskiego designera. W założeniu konstruktora ten motocykl miał być piękny i tani. Oba cele udało się osiągnąć z nawiązką – Maxx Speed 01 kosztuje w przeliczeniu mniej niż 10 000 zł.

Do skonstruowania motocykla Anoop Nishanth wykorzystał ramę motocykla sportowego. Inspiracją do stworzenia nadwozia był skaczący lew oraz komiksy o Transformerach i Iron-Manie. Maxx Speed może osiągnąć prędkość 140 km/h, a  połączenie klasycznego wyglądu wyścigówki z ponadprzeciętnymi osiągami czyni z MS 01 motocykl niepowtarzalny.

Dzieło Anoopa nie było pomyślane dla szerszej rzeczy odbiorców. Jak mówi sam twórca: „chciałem po prostu zbudować motocykl koncepcyjny dla samego siebie, wykorzystać inspiracje, które od dawna chodziły mi po głowie”.

Poza ramą i silnikiem o pojemności 150 cm3 pochodzącym z Honda CBZ Xtreme, każda część motocykla została stworzona ręcznie. Dotyczy to manetek, reflektora, wahacza, wydechu, podnóżków i siodła. Zaprzyjaźniony warsztat pomagał przy formowaniu elementów plastikowych. Prace zajęły prawie pół roku.

Anoop Nishanth zbiera obecnie zespół innowatorów, który ma się zająć projektowaniem i budową futurystycznych motocykli, które wykorzystywać będą najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa. Anoop już zbiera pierwsze zamówienia.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY