Oto Maxx Speed 01 – dzieło 24-letniego indyjskiego designera. W założeniu konstruktora ten motocykl miał być piękny i tani. Oba cele udało się osiągnąć z nawiązką – Maxx Speed 01 kosztuje w przeliczeniu mniej niż 10 000 zł.

Do skonstruowania motocykla Anoop Nishanth wykorzystał ramę motocykla sportowego. Inspiracją do stworzenia nadwozia był skaczący lew oraz komiksy o Transformerach i Iron-Manie. Maxx Speed może osiągnąć prędkość 140 km/h, a  połączenie klasycznego wyglądu wyścigówki z ponadprzeciętnymi osiągami czyni z MS 01 motocykl niepowtarzalny.

Dzieło Anoopa nie było pomyślane dla szerszej rzeczy odbiorców. Jak mówi sam twórca: „chciałem po prostu zbudować motocykl koncepcyjny dla samego siebie, wykorzystać inspiracje, które od dawna chodziły mi po głowie”.

Poza ramą i silnikiem o pojemności 150 cm3 pochodzącym z Honda CBZ Xtreme, każda część motocykla została stworzona ręcznie. Dotyczy to manetek, reflektora, wahacza, wydechu, podnóżków i siodła. Zaprzyjaźniony warsztat pomagał przy formowaniu elementów plastikowych. Prace zajęły prawie pół roku.

Anoop Nishanth zbiera obecnie zespół innowatorów, który ma się zająć projektowaniem i budową futurystycznych motocykli, które wykorzystywać będą najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa. Anoop już zbiera pierwsze zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here