śr., 06 lip 2022

Rosja: klub „Nocne Wilki” objęty sankcjami USA [TYLKO U NAS]

-

Aleksander Załdostanow, lider proputinowskiego, nacjonalistycznego klubu motocyklowego „Nocne Wilki”, został objęty amerykańskimi sankcjami przeciwko Rosji. Krytykowany w USA, w swoim kraju Załdostanow uważany jest za bohatera. 

Załdostanow, znany w kręgach motocyklowych jako „Chirurg” stał się ostatnio celebrytą i stałym bywalcem rosyjskich mediów. Zapraszany jest do telewizji śniadaniowych, namawiany jest nawet do działalności politycznej.

Prowadzony przez niego klub motocyklowy już wcześniej organizował motocyklowe imprezy popierające politykę Putina. Największą sławę przyniosło mu jednak zorganizowanie „Parady Zwycięstwa” na Krymie wkrótce po zajęciu go przez Rosjan.

Nocne Wilki i Władimir Putin

Teraz nowe sankcje, nałożone przez USA na Rosję objęły również jego: „Chirurg” znalazł się na czarnej liście osób z zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych, a „Nocnym Wilkom” (a w zasadzie rosyjskiemu oddziałowi tego klubu) zamrożono konta, prowadzone w amerykańskich bankach.

Szef klubu traktuje tę sprawę dość żartobliwie i jako kolejną okazję do pokazania się w mediach.

– Dzwoniło do mnie z gratulacjami ponad 100 osób, a skrzynka smsowa jest dawno zapchana. Chciałbym bardzo podziękować prezydentowi Obamie za uznanie moich skromnych zasług dla ojczyzny. Obiecuję też, że zrobię wszystko, by troszczył się o mnie jeszcze bardziej – mówił Załdostanow w rosyjskiej telewizji.

Putin i Chirurg podczas Parady Zwycięstwa

Pierwszy zlot motocyklowy w Sewastopolu „Nocne Wilki” zorganizowały już w 2009 roku. Mapa z trasą przejazdu została wtedy w blasku fleszy uroczyście podpisana przez Putina, a zdjęcia Załdostanowa w motocyklowej kamizelce, ściskającego dłoń rosyjskiego prezydenta obiegły rosyjskie media.

– Powrót Krymu do Ojczyzny rozpoczął się już wtedy. Nikt nam nie zabroni wyrażać poparcie dla Rosjan, zamieszkujących tę rdzennie rosyjską prowincję – dodał „Chirurg”.

Przypomnijmy, że sam Putin trafił już na czarną listę fińskich służb specjalnych – właśnie za członkostwo w Nocnych Wilkach. W wielu krajach klub ten uznawany jest za organizację przestępczą.

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

4 KOMENTARZE

  1. Załdostanow był w Polsce 24 IV 2010 roku wraz z Nocnymi Wilkami . Oczywiście cała wizyta była w ich stylu. Przyjechali w ramach przygotowań do obchodów Dnia Zwycięstwa jako część państwowej delegacji i tworzyli motocyklową eskortę gubernatora okręgu kaliningradzkiego. Szkoda tylko że polscy motocykliści dali się nabrać na tę „oddolną inicjatywę motocyklistów” rosyjskich i pod przewodem Ole Karter Klub tłumnie się z nimi bratali.Co ciekawe kiedy Rajd Katyński odwiedza Rosję wśród tamtejszych motocyklistów witających rajd próżno szukać Nocnych Wilków.

  2. Cała ta ekipa jest kontrolowana i kierowana przez FSB i dlatego m.innymi wciągnęła w swoje macki tych naszych osłów z Rajdu Katyńskiego którzy wczoraj biegali z nimi i sowiecką flaga po Oświęcimiu. Przekręcili ich po prostu tak, że ci nasi „patrioci” plują na swój własny kraj. Polecam stronę Stowarzyszenia Rajd Katyński na FB. Szokujące. Nie wierzyłem jak czytałem. Niestety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Wyścigi Jet & Drag Show – Piła 19 czerwca 2022 roku – relacja Norberta Stachurskiego

Na zawody Jet & Drag Show wybrałem się wyjątkowo dzień wcześniej, to jest 18 czerwca 2022 roku, aby zdążyć wypocząć przed zawodami, ponieważ prognozy...

Marc Marquez opublikował list do swoich fanów – operacja lub koniec kariery

Marquez jest niesamowicie utalentowanym zawodnikiem, który wielokrotnie zachwycał nas swoją jazdą. Niestety Hiszpana prześladuje spory pech, ale także uciążliwe kontuzje, które po raz kolejny...

Będzie nowy podatek od pojazdów spalinowych?

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zaprzeczył, aby rząd zamierzał wprowadzić nowe formy opodatkowania. Jednak być może Polska nie będzie miała wyjścia i posiadacze pojazdów spalinowych...

Carrera – nowy adventure od Zongshen [opis, dane techniczne]

Nazwa kojarzy mi się przede wszystkim z kultowym modelem firmy Porsche. Wyraz ten po hiszpańsku oznacza wyścig. Motocyklem tym chiński producent zamierza wystartować w...

Pierwsza runda z cyklu King of Poland – wyścigów na 1/4 mili – relacja zawodnika

Autorem relacji jest Norbert Stachurski z firmy Sort Oil King of Poland, to wyścigi na dystansie jednej czwartej mili. Obok samochodów, biorą w niej udział...