Polska. Koniec zaginania tablic rejestracyjnych. Będą pękać

-

Ministerstwo Transportu opracowuje projekt zmian w Kodeksie Drogowym. Ich efektem będzie nowy, odporny na zginanie materiał, z którego tablice będą wykonane. Przy próbie wygięcia tablica będzie pękać.

 

Zmiany w prawie mają wyeliminować zjawisko zaginania tablic motocykla, co utrudnia identyfikację jego właściciela. Według policji spowodują również zmniejszenie liczby ucieczek z miejsca kolizji i niezatrzymania się motocyklistów do kontroli drogowej. Obecnie za jazdę z wygiętą tablicą grozi zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Ich złamanie wymagać będzie natomiast wizyty w wydziale komunikacji w celu wymiany. Możliwe, że nowe prawo zacznie obowiązywać już w przyszłym roku.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY