Francuska policja opracowuje nowy system fotoradarów. W miejsce powszechnych we Francji urządzeń rejestrujących tylną tablicę rejestracyjną pojawią się fotoradary z możliwością równoczesnego zapisu przedniej tablicy.

Francuscy stróżowie prawa, zachęceni nie tyle zwiększeniem bezpieczeństwa, co potencjałem finansowym fotoradarów, postanowili zmodernizować gęstą sieć tych urządzeń. Zgodnie z prawem aby kierowca mógł zostać ukarany mandatem, nie może być wątpliwości co do jego tożsamości.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ponieważ jednak większość francuskich fotoradarów rejestruje tylną tablicę rejestracyjną, wymyślono nowe rozwiązanie, które umożliwi wykonanie jednoczesnego zdjęcia przodu i tyłu pojazdu. Da to francuskiej policji możliwość łatwego udowodnienia wykroczenia. Obecna procedura podobna jest do polskiej – po zarejestrowaniu zdarzenia policja wysyła do właściciela pojazdu prośbę o wskazanie sprawcy.

Jak widać nie tylko polskie służby rozkochały się w przydrożnym zbójowaniu na portfelach kierowców. Dla nas, motocyklistów rady są dwie – omijać francuskie autostrady lub stale używać blendy przeciwsłonecznej.

6 KOMENTARZE

  1. a mnie tam żadne fotoradary nie przeszkadzają, jeśli nie stoją na środku drogi. jeśli chcecie łamać prawo, to za to płaćcie. a jeśli was na to nie stać, to przesiądźcie się na hulajnogi, zamiast wypłakiwać się na forum, jak to wy jesteście gnębieni. zero tolerancji dla debili. przepraszam za dosadny język, ale do większości tylko taki dociera.

  2. …bo to widzisz Radziu, istnieje pewna choć subtelna różnica pomiędzy głoszeniem własnych, nawet “dosadnych” racji na forum publicznym a obrażaniem innych, widocznie na tyle niedostrzegalna że postronny “debil” nie zdaje sobie z tego sprawy. Przepraszam za dosadny język … .

  3. jeżdżę motocyklami, ponieważ to kocham. ale kocham też życie. nie zamierzam się godzić na to, by DEBILE decydowali za mnie, którą z tych rzeczy mam wybrać. wiem, co piszę na forum i wiem, dlaczego to robię.
    do zobaczenia na trasie.
    r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.