Alternatywa dla motocyklowego kasku – w taki sposób reklamuje swój wynalazek Amerykanin, który opatentował mocowaną na głowie specjalną podkładkę ochronną. Podkładka już wkrótce ma trafić do produkcji w USA.

Randy Litterini opatentował podkładkę ochronną dla głowy, która ma się stać alternatywą dla kasku. Podkładka ta będzie sprzedawana przede wszystkim w tych amerykańskich stanach, w których noszenie kasku nie jest obowiązkowe. Może być zamocowana pod każdym innym nakryciem głowy – czapką bejsbolową, kapeluszem czy… turbanem Sikhów. W wyczulonej na prawa mniejszości religijnych Ameryce to ostatnie zastosowanie może być niezwykle cenne – Sikhowie nie mogą pojawiać się w miejscach publicznych bez swojego nakrycia głowy.

Schemat podkładki ochronnej na głowę
Schemat podkładki ochronnej na głowę
Jak podkreśla wynalazca, kolejną przewagą jego patentu jest to, że w upalne dni podkładka może zostać schłodzona w lodówce. To jednak zastosowanie nam akurat wydaje się dość naciągane – do średniej wielkości lodówki podczas upału można schować również kask motocyklowy. Wszystkim motocyklistom zalecamy jednak używanie kasku podczas najkrótszych nawet przejażdżek. Zawsze i wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.