Zamiast kasku, czyli ochrona głowy pod turbanem [CIEKAWOSTKI]

-

Alternatywa dla motocyklowego kasku – w taki sposób reklamuje swój wynalazek Amerykanin, który opatentował mocowaną na głowie specjalną podkładkę ochronną. Podkładka już wkrótce ma trafić do produkcji w USA.

Randy Litterini opatentował podkładkę ochronną dla głowy, która ma się stać alternatywą dla kasku. Podkładka ta będzie sprzedawana przede wszystkim w tych amerykańskich stanach, w których noszenie kasku nie jest obowiązkowe. Może być zamocowana pod każdym innym nakryciem głowy – czapką bejsbolową, kapeluszem czy… turbanem Sikhów. W wyczulonej na prawa mniejszości religijnych Ameryce to ostatnie zastosowanie może być niezwykle cenne – Sikhowie nie mogą pojawiać się w miejscach publicznych bez swojego nakrycia głowy.

Schemat podkładki ochronnej na głowęJak podkreśla wynalazca, kolejną przewagą jego patentu jest to, że w upalne dni podkładka może zostać schłodzona w lodówce. To jednak zastosowanie nam akurat wydaje się dość naciągane – do średniej wielkości lodówki podczas upału można schować również kask motocyklowy. Wszystkim motocyklistom zalecamy jednak używanie kasku podczas najkrótszych nawet przejażdżek. Zawsze i wszędzie.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY