Moto Guzzi przedstawiło przyszłoroczną, specjalną wersję modelu Griso 8V. Szereg smakowitych detali oraz nowe malowania, wśród których znajdzie się kolor Trophy Red z pewnością odwrócą na ulicy niejedną głowę.

Podstawowym schematem malowania pozostanie czarny mat ze srebrnym wzorem, jednak dostępna będzie także opcja z wykończeniem w kolorze czerwonym, uzupełniona o napisy “Moto Guzzi” umieszczone obręczach kół.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Pozycja kierowcy została delikatnie zmieniona dla poprawy komfortu na długich trasach. Podnóżki pochodzą z katalogu akcesoriów wyścigowych, co poprawia oparcie stóp i dodaje eleganckiego charakteru. Tylne światło wykonano w technologii LED, zaś kierunkowskazy mają teraz przyciemnione klosze.

Moto Guzzi Griso 8v SE (10) Do napędu Griso 8V Special Edition posłuży dobrze znany z innych modeli poprzecznie ustawiony silnik V-twin o pojemności 1 151 cm3 o mocy 110 KM i momencie obrotowym 108.5 Nm. Prędkość maksymalna, jaką deklaruje producent wynosi 230 km/h.

Moto Guzzi Griso 8v SE (3)Przedni widelec Ohlins upside-down ma średnicę goleni 43 mm i jest w pełni regulowany. Zaciski hamulcowe pochodzą od Brembo. Motocykl waży na sucho 222 kg, zaś pojemność zbiornika paliwa to niezbyt imponujące 16.7 litrów.

Moto Guzzi Griso 8v SE (9)Cena na rynku europejskim wyniesie około 12 890 euro  (54 000 zł).

[sam id=”11″ codes=”true”]

Moto Guzzi Griso 8v SE (5)

Moto Guzzi Griso 8v SE (6)

Moto Guzzi Griso 8v SE (8)

Moto Guzzi Griso 8v SE (7)

Moto Guzzi Griso 8v SE (4)

2 KOMENTARZE

  1. Griso przetestowałem w zeszłym roku, tzn. zrobiłem na nim z 50 km. co na pewno nie jest niczym spektakularnym i w pełni odpowiednikiem słowa “test”. Jedno jest pewne, że po tak krótkim bo godzinnym lataniu w towarzystwie RSV4 R i Tuono V4 R szukałem w tankbag-u wolnego czeku do wypełnienia ale niestety długopis odmówił posłuszeństwa ;-)
    Wspaniały motocykl z bezpośrednim podłączeniem do mózgu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.