W Sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia tajemniczego roadstera BMW. Utrzymany w ciekawej stylizacji retro motocykl to kolejna nowość, którą bawarski producent utrzymuje w tajemnicy przed oficjalną premierą podczas targów EICMA.

Pisaliśmy niedawno o testach odkrytej wersji modelu S1000RR a oto kolejna nowość: retro-roadster na bazie HP2. Zdjęcie, choć niewyraźne, nie pozostawia wątpliwości, że sfotografowany motocykl BMW wyposażono w bokser chłodzony powietrzem, nie zaś w najnowszy, chłodzony cieczą silnik z modelu GS. Można to rozpoznać po sposobie, w jaki wydech podłączony jest do silnika: kanały wylotowe wychodzą z przodu cylindrów, nie zaś z dołu, jak ma to miejsce w chłodzonym cieczą motorze nowego GS-a.

Na zdjęciu można także dostrzec grube lagi przedniego widelca zastosowanego zamiast Telelevera. Nie sposób nie zauważyć radialnych zacisków hamulcowych, szprychowych kół i oldskulowej przedniej lampy. Design roadstera przypomina nieco koncept Lo-Rider, zaprezentowany przez BMW w 2008 roku.

Choć premiery tego motocykla spodziewano się już w zeszłym roku, Bawarczycy nie byli zadowoleni z efektów swoich testów. Stopień zaawansowania budowy testowego modelu przyłapanego na zdjęciu pozwala przypuszczać, że tegoroczna edycja EICMA okaże się dla roadstera szczęśliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.