W Sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia tajemniczego roadstera BMW. Utrzymany w ciekawej stylizacji retro motocykl to kolejna nowość, którą bawarski producent utrzymuje w tajemnicy przed oficjalną premierą podczas targów EICMA.

Pisaliśmy niedawno o testach odkrytej wersji modelu S1000RR a oto kolejna nowość: retro-roadster na bazie HP2. Zdjęcie, choć niewyraźne, nie pozostawia wątpliwości, że sfotografowany motocykl BMW wyposażono w bokser chłodzony powietrzem, nie zaś w najnowszy, chłodzony cieczą silnik z modelu GS. Można to rozpoznać po sposobie, w jaki wydech podłączony jest do silnika: kanały wylotowe wychodzą z przodu cylindrów, nie zaś z dołu, jak ma to miejsce w chłodzonym cieczą motorze nowego GS-a.

Na zdjęciu można także dostrzec grube lagi przedniego widelca zastosowanego zamiast Telelevera. Nie sposób nie zauważyć radialnych zacisków hamulcowych, szprychowych kół i oldskulowej przedniej lampy. Design roadstera przypomina nieco koncept Lo-Rider, zaprezentowany przez BMW w 2008 roku.

Choć premiery tego motocykla spodziewano się już w zeszłym roku, Bawarczycy nie byli zadowoleni z efektów swoich testów. Stopień zaawansowania budowy testowego modelu przyłapanego na zdjęciu pozwala przypuszczać, że tegoroczna edycja EICMA okaże się dla roadstera szczęśliwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ