Kawasaki ZX-10R, jedna z najbardziej popularnych litrowych maszyn sportowych doczekała się niewielkiego odświeżenia. Model z przyszłorocznej linii modelowej wzbogacono o modyfikacje, które docenią głównie zaawansowani motocykliści.

Kawasaki Ninja ZX-10R będzie dostępny w dwóch wersjach – podstawowa nie będzie zawierała systemu ABS, którry w bogatszej wersji będzie elementem wyposażenia standardowego. Tradycyjnie dla ZX-10R zarówn0 silnik, jak i zawieszenie zostały zestrojone dla zapewnienia bikerowi maksymalnej dawki adrenaliny.

Kawasaki wspólnie z Öhlinsem opracowało nowy elektroniczny amortyzator skrętu, który został wyposażony w ulepszone mapy reakcji. Biorąc pod uwagę wartości przyspieszeń i skuteczność hamowania obaj producenci musieli naprawdę solidnie się postarać, by urządzenie to mogło sprostać wyzwaniom stawianym przez użytkowników.

Osiągi czterocylindrowego silnika pozostaną bez zmian: 200 KM (209 z doładowaniem dynamicznym) i 112 Nm to wartości, które robią wrażenie. Nowy ZX-10R będzie dostępny w kolorach zielono-czarnym i biało-czarnym.

Jak na razie nie jest znana dokładna cena nowego modelu. Przypuszczamy, że może ona wynieść 63 000 zł za model bez ABS i 66 000 za model z ABS w standardzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here