Nowy Kawasaki ZX-10R. Inny styl i zmiany dla zaawansowanych

-

Kawasaki ZX-10R, jedna z najbardziej popularnych litrowych maszyn sportowych doczekała się niewielkiego odświeżenia. Model z przyszłorocznej linii modelowej wzbogacono o modyfikacje, które docenią głównie zaawansowani motocykliści.

Kawasaki Ninja ZX-10R będzie dostępny w dwóch wersjach – podstawowa nie będzie zawierała systemu ABS, którry w bogatszej wersji będzie elementem wyposażenia standardowego. Tradycyjnie dla ZX-10R zarówn0 silnik, jak i zawieszenie zostały zestrojone dla zapewnienia bikerowi maksymalnej dawki adrenaliny.

Kawasaki wspólnie z Öhlinsem opracowało nowy elektroniczny amortyzator skrętu, który został wyposażony w ulepszone mapy reakcji. Biorąc pod uwagę wartości przyspieszeń i skuteczność hamowania obaj producenci musieli naprawdę solidnie się postarać, by urządzenie to mogło sprostać wyzwaniom stawianym przez użytkowników.

Osiągi czterocylindrowego silnika pozostaną bez zmian: 200 KM (209 z doładowaniem dynamicznym) i 112 Nm to wartości, które robią wrażenie. Nowy ZX-10R będzie dostępny w kolorach zielono-czarnym i biało-czarnym.

Jak na razie nie jest znana dokładna cena nowego modelu. Przypuszczamy, że może ona wynieść 63 000 zł za model bez ABS i 66 000 za model z ABS w standardzie.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY